دانلود کتاب داستان کوتاه انگلیسی؛ 10 داستان جذاب و خواندنی!

زمان مطالعه: 20 دقیقه
داستان کوتاه انگلیسی Escape

کتاب داستان کوتاه انگلیسی Escape سطح Starter یا مبتدی عنوان مطلب امروز لینگومن برای علاقمندان به داستان های انگلیسی می باشد. همانطور که می دانیم مطالعه داستان های انگلیسی به فهم و درک ما از زبان انگلیسی افزوده و یکی از بهترین روش های یادگیری هر زبانی می باشد.

داستان ها به دلیل داشتن مولفه های زبانی ای از قبیل لغت، جمله بندی، اصطلاحات و تعیبرات زبان و … شیوه مناسبی برای یادگیری و آموزش هر زبانی می باشد.

در این مطلب نیز به یکی دیگر از این مجموعه کتاب داستان کوتاه انگلیسی در سطح Starter می پردازیم. این سری داستان ها در این سطح مخصوص افراد مبتدی و کسانی است که جدیدا شروع به یادگیری زبان نموده یا سطح زبانی شان بسیار مبتدی است. به این سری افراد توصیه می شود برای تقویت مهارت ریدینگ خود از سطح مبتدی شروع کرده و به سطح Advanced برسند. در ادامه می توانید کتاب داستان انگلیسی Escape را دانلود فرمایید.

I’m not a thief. I’m an innocent man,’ shouts Brown. He is angry because he is in prison and the prison guards hate him. Then one day Brown has an idea. It is dangerous – very dangerous.

دانلود کتاب داستان کوتاه انگلیسی Dead Man’s Money

کتاب داستان کوتاه انگلیسی Dead Man’s Money اثر John Escott یکی از داستان های سطح Starter انگلیسی است که برای مبتدیان و زبان آموزان تازه کار مناسب است.

کتاب داستان کوتاه انگلیسی | Dead Man's Money
کتاب داستان کوتاه انگلیسی | Dead Man’s Money

خواندن کتاب داستان کوتاه انگلیسی یکی از بهترین راهها برای تقویت مهارت درک مطلب انگلیسی است. این کتاب ها یکی از منابع یادگیری لغات کاربردی انگلیسی است. برای افرادیکه تازه شروع به یادگیری زبان نموده اند مطالعه این سری کتاب ها توصیه می شود.

کتاب حاضر دارای تست ها و پاسخ های آن ها نیز می باشد که به نوبه‌ی خود کمک شایانی به یادگیری و به خاطر سپاری لغات و اصطلاحات به کار رفته در کتاب می نماید. به مرور زمان می توانند سطح خود را از Starter به سطوح بالاتر Level 1 و 2 و … ارتقا دهند.

Dead Man’s Money

When Cal Dexter rents one of the Blue Lake Cabins, he finds $3000 – under the floor! He doesn’t know it, but it is the money from a bank robbery. A dead man’s money. ‘Do I take it to the police?’ he thinks. But three more people want the money, and two of them are dangerous Can Cal stop them.

دانلود کتاب داستان کوتاه انگلیسی Give Us the Money

کتاب داستان کوتاه انگلیسی Give Us the Money اثر Maeve Clarke یکی دیگر از سری کتاب های داستان کوتاه انگلیسی است که در این جا به آن می پردازیم. همان‌طور که می دانیم مهارت ریدینگ و درک مطلب انگلیسی یکی از پایه ای ترین مهارتها در حیطه‌ی یادگیری زبان انگلیسی و تقویت پایه های آن است.

کتاب داستان کوتاه انگلیسی | Give Us the Money
کتاب داستان کوتاه انگلیسی | Give Us the Money

کتاب داستان کوتاه انگلیسی به عنوان منبعی مفید و بسیار کاربردی در امر یادگیری لغات و جملات انگلیسی یکی از بهترین گزینه ها برای تقویت مهارت خواندن و درک مطلب زبان آموز می باشد. این سری کتاب ها از انتشارات دانشگاه آکسفورد بوده و دارای تمرینات و تست های آخر کتاب برای بررسی سطح زبان آموز و میزان یادگیری وی می باشد. داشتن آزمون و تست یکی از نقاط قوت این کتاب ها محسوب می شود.

Give us the Money

Every day is the same. Nothing exciting ever happens to me, thinks Adam one boring Monday morning. But today is not the same. When he helps a beautiful young woman because some men want to take her bag, life gets exciting and very, very dangerous.

دانلود کتاب داستان کوتاه انگلیسی The Lady in the Lake اثر Raymond Chandler

کتاب داستان کوتاه انگلیسی The Lady in the Lake
کتاب داستان کوتاه انگلیسی The Lady in the Lake

همانطور که می دانیم یکی از شیوه های موثر و کاربردی در روند یادگیری زبان انگلیسی خواندن کتاب انگلیسی و به خصوص کتاب داستان کوتاه انگلیسی است. این کار تاثیر به سزایی در یادگیری زبان و به خاطر سپاری لغات و عبارت های انگلیسی دارد. این کتاب از سری کتب Penguin Readers سطح 2 می باشد.

The Lady in the Lake

Penguin Readers is a series of simplified stories which introduces you step-by-step to the literature that has made Penguin Books world famous. This series offers you classics, best-sellers, film-titles and original stories. Each hook has extensive exercises, a detailed introduction and clear information about the syllabus. They are published at six levels from Beginner (300 words) to Advanced (3000 words).

دانلود کتاب داستان کوتاه انگلیسی The Girl with Green Eyes

کتاب داستان کوتاه انگلیسی The Girl with Green Eyes اثر جان اسکات (John Escott) یکی دیگر از سری کتاب های داستان کوتاه انگلیسی است. این کتاب به قلم نویسنده مشهور John Escott به رشته تحریر در آمده است. کتاب حاضر در سطح Starter و از سری کتاب های Oxford Bookworms از انتشارات دانشگاه آکسفورد انگلستان است.

کتاب داستان کوتاه انگلیسی The Girl with Green Eyes

زبان آموزان مبتدی و تازه کار که شروع به یادگیری زبان انگلیسی کرده اند برای ارتقا و بهبود مهارت Reading انگلیسی یا همان درک مطلب، باید از کتاب های ساده ای مثل همین کتاب داستان کوتاه انگلیسی سطح استارتر یا مبتدی شروع کرده و کم کم با ارتقای سطح خود به سطوح بالاتر این کتاب ها برسند.

کتاب داستان کوتاه انگلیسی | The Girl with Green Eyes
کتاب داستان کوتاه انگلیسی | The Girl with Green Eyes

البته شایان ذکر است که برای بهبود و افزایش مهارت ریدینگ انگلیسی و درک مطلب خواندن تنها این کتاب ها کفایت نکرده و زبان آموز نیازمند خواندن متون سنگین تر نیز می باشد. با این حال برای شروع کار این کتاب ها توصیه می شود. در صورتیکه بعد از مطالعه متوجه شدید سطح کتاب بسیار برای شما ابتدایی و ساده است سع کنید به سطوح بالاتر رفته و آنها را مطالعه فرمایید.

  دانلود داستان رومئو و ژولیت فارسی PDF | Romeo and Juliet

The Girl with Green Eyes

Greg is a porter at the Shepton Hotel in New York. When a girl with beautiful green eyes asks him for help, Greg can’t say no. The girl’s name is Cassie, and she says she is an artist. She tells Greg that her stepfather has her sketchbooks , and now she wants them back. Cassie also says her stepfather is staying at Greg’s hotel… so what could go wrong.

دانلود کتاب داغ ننگ PDF (The Scarlet Letter)

دانلود کتاب داغ ننگ PDF یا The Scarlet Letter عنوان این بخش از این پست لینگومن است. داغ ننگ کتاب معروف و شاید شاهکار نویسنده آمریکایی ناتانیل هاوثورن (Nathaniel Hawthorne) است که در سال ۱۸۵۰ به چاپ رسید. داستان در شهر بوستون در جامعه شدیداً مذهبی و پیوریتن ایالت ماساچوست آمریکا (نیو انگلند) در قرن هفدهم اتفاق می‌افتد.

کتاب داغ ننگ PDF

رمان در مورد زن جوانی است به نام هستر پرین که به خاطر ارتکاب به گناه زنا محکوم به به تن داشتن «داغ ننگ» یا «حرف سرخ» (حرف A برنگ سرخ که روی سینه زناکاران نصب می‌شده و در واقع حرف اول کلمه Adulteress به معنی زناکار است) تا پایان عمر خویش می‌شود. هاوثورن در این داستان مانند دیگر داستان‌هایش به مفهوم گناه اشاره دارد.

در ادامه بیشتر با این کتاب آشنا می شویم…

خلاصه رمان داغ ننگ The Scarlet Letter

دانلود کتاب داغ ننگ PDF (The Scarlet Letter)
دانلود کتاب داغ ننگ PDF (The Scarlet Letter)

هستر پرین زن جوان و متاهلی است که گفته می‌شود که همسرش سال ها پیش به مسافرتی رفته ولی هرگز بر نگشته است و همگان به یقین رسیده‌اند که وی مرده است. داستان از جایی آغاز می‌شود که هستر به علت ارتکاب زنا با مهم‌ترین کشیش شهر؛ آرتور دیمزدیل؛ صاحب بچه‌ای شده است به نام پرل که این بچه رسوایی این جرم وگناه بزرگ را آ شکار ساخته، بنا بر این هستر در زندان به سر می‌برد.

از او خواسته می‌شود که نام پدر بچه را افشاء نماید تا او نیز محاکمه گردد. اما هستر بسیار وفادار و شجاع است و از انجام این کار خودداری می‌کند. حکم مجازات او این است که می‌بایست همراه با فرزند حرام خویش در وسط شهر و در نزد عموم بر روی سکوی اعدام ایستاده تا همگان او را ببینند، و نیز تا پایان عمر خویش همواره باید داغ ننگ یا اسکارلت لتر را بر روی سینه‌اش به تن داشته باشد که همیشه به عنوان یک زنا کار میان مردم شناخته شود.

The Scarlet Letter

The Scarlet Letter: A Romance is a work of historical fiction by American author Nathaniel Hawthorne, published in 1850. Set in Puritan Massachusetts Bay Colony during the years 1642 to 1649, the novel tells the story of Hester Prynne, who conceives a daughter through an affair and then struggles to create a new life of repentance and dignity. Containing a number of religious and historic allusions, the book explores themes of legalism, sin, and guilt.

The Scarlet Letter was one of the first mass-produced books in America. It was popular when first published and is considered a classic work today. It inspired numerous film, television, and stage adaptations. Critics have described it as a masterwork, and novelist D. H. Lawrence called it a “perfect work of the American imagination”. Source: Wikipedia

دانلود کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا نسخه انگلیسی | ۲۰۰۰۰ Leauges Under the Sea

کتاب داستان بیست هزار فرسنگ زیر دریا یا به انگلیسی Leagues under the sea 20000 اثر ژول ورن داستانی است بسیار مهیج و خواندنی از دریا برای کودکان و نوجوانان.

کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا

این داستان همراه با فایل های صوتی اش که به صورت یکجا از لینگومن خدمت کاربران محترم ارایه می شود، علاوه بر اینکه مهارت Reading و خواندن زبان آموزان را افزایش می دهد، موجب تقویت مهارت Listening آنها نیز می شود. بهترین روش برای یادگیری Listening این است که زبان آموز یک یا چند بار (متناسب با سختی متن) کتاب را به دقت مطالعه کند.

دانلود کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا نسخه انگلیسی | ۲۰۰۰۰ Leauges Under the Sea
دانلود کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا نسخه انگلیسی | ۲۰۰۰۰ Leauges Under the Sea

پس از آنکه کاملا مفهوم متن را متوجه شده و لغات و اصطلاحات آن را فرا گرفت به سراغ فایل صوتی آن برود. نحوه‌ی استفاده از فایل صوتی نیز بدین صورت است که ابتدا کتاب را گشوده و سپس فایل صوتی آن را که در گوشی یا دستگاههای پخش صوت ریخته و همزمان با مطالعه‌ی کتاب فایل صوتی آن را نیز گوش دهند. این تکنیک هم باعث تقویت مهارت شنیدار و هم یادگیری تلفظ کلمات و لغات می گردد. به تدریج که چندبار متن را همزمان با فایل صوتی شنیدید به مرور کتاب را کنار گذاشته و فقط به فایل صوتی گوش دهید. با این روش می توانید مفهوم کتاب های صوتی را بدون داشتن متنشان متوجه شوید.

لینگومن همیشه سعی داشته بهترین منابع آموزش زبان را از برترین مراجع گردآوری و تقدیم حضور شما زبان آموزان گرامی بنماید. در این بخش نیز کتاب رمان مشهور 20000 فرسنگ زیر دریا را تقدیم حضورتان کردیم. امیدواریم این کتاب نیز مانند سایر رمان هایی که پیش تر معرفی شده و در آینده معرفی خواهد شد مفید فایده بوده و از خواندن و گوش دادن به فایل های صوتی اش لذت برده باشید.

امیدواریم دانلود و مطالعه این مجموعه کتاب داستان کوتاه انگلیسی کمکی در جهت افزایش مهارت ریدینگ شما بوده باشد.

  دانلود خلاصه داستان سفید برفی به انگلیسی

دانلود کتاب داستان کوتاه انگلیسی افسانه خدایان و ارواح | Legends of gods and ghosts

در این مطلب کتاب داستان کوتاه زبان انگلیسی افسانه خدایان و ارواح Legends of Gods and Ghosts را تقدیم حضورتان می کنیم.

کتاب داستان کوتاه انگلیسی افسانه خدایان و ارواح

افسانه های جزایر هاوایی به اندازه‌ی افسانه های دیگر کشورهای جهان متنوع و گوناگون است. این افسانه ها از لحاظ قالب و سبک تفکر هم کاملا از قصه های جن و پری که محرک علاقه و موجب شگفتی کودکان انگلیسی و آلمانی زبان می شود، متمایزند. اساطیر هاوایی به پیروی از قوانینی پرداخته است که بر اساس آن تمام اسطوره خلق شده اند. اهالی جزایر برخی اسطوره های طبیعی زیبا را رشد و پرورش داده اند. پدیده های خاصی در طول داستان مشاهده شده و تخیل، داستان را به موضوعی جالب تبدیل کرده که توجهات را جلب می کند.

Legends of gods and ghosts

Originally published in 1915, this book provides an abundance of attractive nature myths and a cycle of legends recounting the exploits of the wonder-working demigod Maui. Lovers of legendary lore may feast upon this collection of traditional tales of the Hawaiian people. The ancient Hawaiians were of an imaginative turn of mind, and their traditions abound in tales of gods and goblins.

دانلود کتاب داستان کوتاه انگلیسی افسانه خدایان و ارواح | Legends of gods and ghosts
دانلود کتاب داستان کوتاه انگلیسی افسانه خدایان و ارواح | Legends of gods and ghosts

As soon as the Hawaiian alphabet was prepared, in 1821, native writers began delving into their past, finding there a treasure-mine of romantic stories and of valuable ethnological and historical facts in regard to the Polynesian race. These stories were written originally in Hawaiian, for native newspapers, and have been collected and translated by the author,

W. D. Westervelt was also the author of Legends of Old Honolulu and Maui: A Demi-God of Polynesia. He was president of the Hawaiian Historical Society for some time.

دانلود مردی که میخندد اثر ویکتور هوگو | The Man Who Laughs

در این مطلب به معرفی و دانلود کتاب مردی که میخندد اثر نویسنده، رمان نویس و شاعر اهل کشور فرانسه، ویکتور هوگو می پردازیم.

دانلود کتاب مردی که میخندد

مردی که میخندد نام رمانی است از ویکتور هوگو نویسنده و شاعر فرانسوی است. هوگو این رمان را در سال ۱۸۶۹ در بروکسل نوشت و منتشر کرد. داستان کتاب در اوایل قرن هجده و در انگلیس رخ می دهد. کتاب روایت کودکی است که توسط کومپراچیکوها (خریدارهای بچه) خریداری شده و در ۱۰ سالگی از آن‌ها جدا می‌شود. کومپراچیکوها از لحاظ جسمی بچه را معلول می کنند و بچه با زخمی که بر صورت خود دارد گویا همیشه در حال خندیدن است. دوره گردی کودک را پیدا کرده و با وی یک گروه نمایش خیابانی راه‌ می اندازد …

The Man Who Laughs

The Man Who Laughs (also published under the title By Order of the King from its subtitle in French) is a novel by Victor Hugo, originally published in April 1869 under the French title L’Homme qui rit. It is “a dark novel about royal and aristocratic despotism”, but Hugo intended parallels between the England depicted and the France of Louis-Philippe and the Régence.

دانلود مردی که میخندد اثر ویکتور هوگو | The Man Who Laughs
دانلود مردی که میخندد اثر ویکتور هوگو | The Man Who Laughs

The novel concerns the life of a young nobleman, disfigured as a child on the orders of the king, his protector and companion the vagabond philosopher Ursus and the baby girl he rescues during a storm. The action takes place in England in the late 16th and early 17th century, and is famous for the mutilated face – in a permanent laugh – of the hero, Gwynplaine. The book has inspired many artists, dramatists and film-makers.

Hugo wrote The Man Who Laughs, or the Laughing Man, over a period of 15 months while he was living in the Channel Islands, having been exiled from his native France because of the controversial political content of his previous novels. Hugo’s working title for this book was On the King’s Command, but a friend suggested The Man Who Laughs.[citation needed] Despite an initially negative reception upon publication,[4][5] The Man Who Laughs is argued to be one of Hugo’s greatest works.[6]

In his speech to the Lords, Gwynplaine asserts: (Part 2, Book 8, Chapter VII) “I am a symbol. Oh, you all-powerful fools, open your eyes. I represent all. I embody humanity as its masters have made it”. [7] Making a parallel between the mutilation of one man and of human experience, Hugo touches on a recurrent theme in his work “la misère”, and criticizes both the nobility which in boredom resorts to violence and oppression and the passivity of the people, who submit to it and prefer laughter to struggle.[8]

A few of Hugo’s drawings can be linked with L’Homme qui rit and its themes. For instance the lighthouses of Eddystone and the Casquets in Book II, Chapter XI in the first part, where the author contrasts three types of beacon or lighthouse (‘Le phare des Casquets’ and ‘Le phare d’Eddystone’ – both 1866. Hugo also drew ‘Le Lever ou la Duchesse Josiane’ in quill and brown ink, for Book VII, Chapter IV (Satan) in part 2.[9]

از این اثر ترجمه‌های متعددی به فارسی موجود است. از روی چهره پسر بچه ای که می خنند چهره ی کسانی مثل جوکر در بتمن را نیز ساخته اند!

دانلود نمایشنامه تاجر ونیزی PDF به انگلیسی

دانلود نمایشنامه تاجر ونیزی PDF با نام اصلی The Merchant of Venice که یکی از نمایشنامه های مشهور شاعر و نویسنده معروف انگلیسی ویلیام شکسپیر را در این مطلب خدمت شما مخاطبان لینگومن تقدیم می کنیم. شکسپیر برخلاف تصور عموم از وی، که تنها او را شاعر می پندارند، داستان نویسی نیز می نموده است. یکی از داستان های وی بازرگان ونیز (The Merchant of Venice) است. نمایشنامه کمدی تاجر ونیزی یکی از داستان های جالب و خواندنی این نویسنده و شاعر پر آوازه است که در اینجا نسخه انگلیسی آن را خدمت شما دوستان تقدیم می کنیم.

  دانلود داستان رومئو و ژولیت فارسی PDF | Romeo and Juliet

نمایشنامه تاجر ونیزی PDF

تاجر ونیزی از تلفیق دو داستان اصلی و دو داستان فرعی دیگر به وجود آمده‌است. یکی از دو داستان، مربوط به قرضی است که آنتونیو تاجر ونیزی برای کمک به دوست خود بسانیو و تهیه مقدمات خواستگاری و عروسی وی با دختری به نام پورشیا از یک رباخوار یهودی (شایلاک) می‌گیرد. آنتونیو به یهودیان علاقه زیادی ندارد و جملات یهودستیزانه‌ای بر زبان میاورد. عادت آنتونیو در وام دادن بدون سود باعث می‌شود که شایلاک مجبور شود سود کمتری درخواست کند. شایلاک در نهایت راضی می‌شود که وام را با سود کم بدهد ولیکن تنها به شرطی حاضر می‌شود که اینکار را انجام دهد که آنتونیو سندی به او بدهد که در صورت عدم امکان در پرداخت آن در موعد مقرر مقداری از گوشت بدن خود را، از هر قسمتی که طلبکار مایل باشد، به عنوان جریمه به او بدهد.

بسانیو به آنتونیو می‌گوید که چنین شرط خطرناکی را قبول نکند ولیکن آنتونیو قرارداد را امضا می‌کند. بسانیو به بلمونت برای ازدواج با پورشیا می‌رود. پدر پورشیا از دنیا رفته‌است و وصیتی از خود به جای گذاشته‌است که هر کسی سبد درست را از سه سبد باقی گذاشته انتخاب کند دختر او را به همسری خواهد برد. اولین خواستگار شاهزادهٔ مراکشی است که سبد طلا را انتخاب می‌کند. خواستگار دوم شاهزادهٔ آراگون سبد نقره‌ای را انتخاب می‌کند. آخرین خواستگار بسانیو است که پورشیا برای او آرزوی موفقیت می‌کند زیرا او را قبلاً ملاقات کرده‌است.

بسانیو سبد سربی را انتخاب می‌کند و موفق می‌شود با پورشیا ازدواج کند. در همین زمان در ونیز، کشتیهای آنتونیو در دریا گم شدند و تاجر ونیزی نمی‌تواند قرض خود را بازپس دهد. شایلاک یهودی مصمم است که قرض را از او پس بگیرد زیرا به خاطر اینکه دخترش جسیکا با یک مسیحی ازدواج کرده و مسیحی شده‌است از مسیحیان متنفر است. شایلاک آنتونیو را به دادگاه می‌برد. در بلمونت بسانیو نامه‌ای دریافت می‌کند که خبر دستگیر شدن آنتونیو به خاطر قرض شایلاک را به او می‌دهد. بسانیو به همراه پورشیا به سمت ونیز حرکت می‌کند تا به کمک پولی که از پورشیا گرفته‌است قرض شایلاک را بازپس دهد.

دانلود نمایشنامه تاجر ونیزی PDF به انگلیسی
دانلود نمایشنامه تاجر ونیزی PDF به انگلیسی

اوج داستان در دادگاه دوک ونیز صورت می‌گیرد که در آن شایلاک حاضر نمی‌شود مبلغ ۶۰۰۰ دوکات را که دوبرابر مقدار قرض داده شده‌است قبول کند. او در عوض مایل به گرفتن گوشت آنتونیو است. دوک ونیز که دلش نمی‌خواهد اینکار را انجام بدهد از یک غریبه درخواست کمک می‌کند. این غریبه بالتازار وکیل پورشیا است. بالتازار به شایلاک می‌گوید که رحم داشته باشد ولیکن شایلاک با اصرار درخواست گوشت آنتونیو را می‌کند. دادگاه مجبور می‌شود که به شایلاک اجازه اینکار را بدهد و شایلاک به سراغ چاقوی خود می‌رود. در این هنگام پورشیا اعتراض می‌کند و می‌گوید که قرارداد تنها به شایلاک اجازه گرفتن یک تکه گوشت آنتونیو و نه خون او را می‌دهد. از این رو اگر شایلاک قطره‌ای از خون آنتونیو را بریزد بر اساس قانون باید مجازات شود.

شایلاک شکست خورده و درخواست می‌کند که سه برابر مبلغ قرض به او داده شود. پورشیا این درخواست را رد می‌کند و اشاره به قانونی می‌کند که بر اساس آن چون شایلاک که یک غریبه و یک یهودی است تلاش کرده‌است که جان یک شهروند را بگیرد باید نیمی از ثروت خود را به دولت و نیمی را به آنتونیو داده و زندگی او در دست دوک باشد. دوک جان شایلاک را می‌بخشد.آنتونیو درخواست می‌کند که نیمی از ثروت شایلاک به لورنزو و جسیکا داده شود. به درخواست آنتونیو، دوک نیمی دیگر از ثروت را که سهم دولت است می‌بخشد به شرطی که شایلاک مسیحی شود.

در این نمایش‌نامه دو داستان فرعی دیگر نیز وجود دارد که یکی از آن‌ها فرار دختر یهودی با مقداری جواهر و پول متعلق به او و ازدواج با یک جوان مسیحی است و دیگر موضوع اصرار وکیل در گرفتن انگشتری نامزدی از موکل خود به عنوان پاداش است که منجر به صحنه‌های خنده‌آور اختلاف و مشاجره ظاهری بین دو عروس و دو داماد می‌شود.

در ویکیپدیای فارسی در مورد تاجر ونیزی می خوانیم:

تاجر ونیزی یا داستان شورانگیز بازرگان وندیکی نمایش‌نامه‌ای کمدی اثر ویلیام شکسپیر است که در حدود سال‌های ۱۵۹۴–۱۵۹۶ نوشته شده‌است. این اثر به صورت یک کمدی رمانتیک است و به خاطر صحنه‌های دراماتیک آن معروف است. همچنین شهرت دیگر این اثر به خاطر شخصیت یهودیِ شایلاک که یک رباخوار است و بی‌رحمی بیش از حد او نسبت به شخصیت اصلی داستان آنتونیو تاجر است. نیز نباید از نظر دور داشت که مسایلی از قبیل تقابل خرد مردانه و زنانه، وجود یا عدم وجود حق انتخاب برای دختران، نکوهش و پذیرش رباخواری و… در تاجر ونیزی به چشم می‌خورد.

ضمنا برای دریافت مجموعه کامل آثار ویلیام شکپیر می توانید به تمامی آثار ویلیام شکسپیر | William Shakespeare Complete Works مراجعه کنید.

حال می توانید نمایشنامه تاجر ونیزی PDF را به زبان انگلیسی از لینگومن دریافت نمایید.

ادامه مطلب