آزمون TOEIC چیست؟ آشنایی با امتحان TOEIC | آزمون زبان انگلیسی برای ارتباطات بین المللی

آزمون توئیک toeic

آزمون TOEIC چیست ؟

TOEIC مخفف آزمون زبان انگلیسی برای ارتباطات بین الملل (Test of English for International Communication) است که به سنجش توانایی افراد غیر انگلیسی زبان در استفاده از انگلیسی برای فعالیت های کاری روزمره در محیط های بین المللی می پردازد. TOEIC آزمونی چهار گزینه ای است که جهت سنجش مهارت افراد در دریافت زبان انگلیسی طراحی شده و به طور فزاینده ای به عنوان سنجش گری معقول در این مهارت ها تبدیل می شود.

TOEIC توسط خدمات آزمون سازی آموزشی در پرینستون، نیو جرسی، ایجاد شده است، ولی امروزه مالکیت و راهبری آن به طور کامل در اختیار دفتر ژاپنی توئیک در توکیو می باشد. ساختار توئیک خیلی متفاوت از ساختار تافل نیست. اما، موضوعاتی که در این دو آزمون هدف قرار می گیرد، متفاوت اند.

بخش خوانش و شنیدار آزمون توئیک، آزمونی چند گزینه ای و دو ساعته می باشد که متشکل از ۲۰۰ سوال است که به طور مساوی به درک خواندن و درک شنیدار تبدیل می شوند. هر یک از شرکت کنندگان نمراتی مجزا برای درک خواندن و درک شنیدار دریافت می کنند که میزان آن از ۵ تا ۴۹۵ امتیاز می باشد. میزان نمره نهایی بین ۱۰ تا ۹۹۰ امتیاز می باشد. مدرک آزمون TOEIC در پنج رنگ می باشد که متناسب با نتایج بدست آمده می باشد:

نارنجی (۱۰-۲۱۵)، قهوه ای (۲۲۰-۴۶۵)، سبز (۴۷۰-۷۲۵)، آبی (۷۳۰-۸۸۵) و طلایی (۸۶۰-۹۹۰)

بخش اسپیکینگ و رایتینگ آزمون TOEIC در سال ۲۰۰۶ به وجود آمد. داوطلبان نمراتی مجزا برای هر یک از دو آزمون دریافت می کنند و یا می توانند بخش گفتار را بدون گذراندن بخش نوشتار امتحان دهند. بخش گفتار به ارزیابی تلفظ، واژگان، گرامر، و سلاست گفتار می پردازد و بخش نوشتار واژگان، گرامر و سازماندهی و انسجام را مورد توجه قرار می دهد.

  دانلود کتاب لغات ضروری امتحان توییک | ۶۰۰ Essential Words for the TOEIC

سوالات به گونه ای طراحی شده اند که منعکس کننده ی به کار گیری انگلیسی در محیط کاری باشد، با این حال الزامی به دانستن اصطلاحات تخصصی تجاری وجود ندارد. بخش گفتار آزمون توئیک حدوداً بیست دقیقه و بخش نوشتار نیز در حدود ۶۰ دقیقه به طول می انجامد. میزان نمره ی هر یک از این دو بخش بین ۰ تا ۲۰۰ است که تسلط داوطلبان به ۸ سطح تقسیم بندی می شود.

ادامه مطلب