دانلود کتاب ریدینگ زبان انگلیسی

زمان مطالعه: 20 دقیقه
دانلود کتاب ریدینگ انگلیسی Language Work in English

دانلود کتاب ریدینگ انگلیسی و درک مطلب به صورت PDF عنوان این مطلب لینگومن است. در این کتاب متن های انگلیسی متنوعی برای تقویت مهارت ریدینگ (Reading) زبان انگلیسی شما گنجانده شده است. خواندن متن های به اصطلاح ” ریدینگ ” همانطور که می دانیم از بهترین روش های یادگیری لغات و به صورت ضمنی گرامر و نیز جمله بندی در هر زبانی است. با دانستن این سه مورد، می توانیم کم کم شروع به نوشتن کرده و مهارت رایتینگ خود را نیز تقویت کنیم.

کتاب ریدینگ زبان انگلیسی

در کتاب حاضر علاوه بر متون آموزشی جهت تقویت مهارت ریدینگ، تمرینهایی هم برای یادگیری عمیق لغات و عبارات آورده شده است. همچنین این کتاب ریدینگ انگلیسی به سه بخش Passages for Comprehension یا متون درک مطلب، General English یا زبان عمومی و Language Activities یا فعالیت های زبانی تقسیم بندی می شود. در کل کتاب بسیار خوب و مفیدی برای مبحث ریدینگ بوده و امیدواریم که شما لینگومنان گرامی بتوانید از آن بهترین استفاده را ببرید.

تقویت مهارت ریدینگ (Reading) با کتاب ریدینگ فرآیندی نسبتا پیچیده بوده که به تمرکز و هماهنگی کامل بخش‌های مختلف مغز نیاز دارد. به همین خاطر است که ما معمولا بیشتر محتوای یک متن را می‌فهمیم، اما گاهی از درک مفهوم درونی بعضی پاراگراف ها عاجزیم. خوشبختانه، همه کسانی که در کلاس‌ های زبان انگلیسی شرکت می‌کنند می‌توانند مهارت ریدینگ (Reading) خود را با رعایت نکاتی بهبود دهند.

درک مطلب (Reading Comprehension) چیست؟

درک مطلب یعنی فهمیدن معنی یک متن و پیامی که نویسنده آن سعی می‌کرده به ما برساند. برای خواندن یک متن، مغز باید هم معنی اصلی کلمات را درک کند، هم ارتباط آنها را و هم مفهوم مخفی پشت سر آن کلمات و جملات که باعث می‌شوند متن به عنوان یک “کل” معنی پیدا کند نه به شکل انبوهی از کلمات به هم چسبیده.

متن‌ها و جملات زیادی در انگلیسی وجود دارند که یک معنی ظاهری دارند و یک معنی درونی و پنهان که درک دومی به جز با تمرین و خواندن متن‌های فراوان امکان پذیر نیست.

اهمیت درک مطلب (ریدینگ) در کجاست؟

با وجود آنکه درک دقیق مطلب گاهی دشوار می‌شود، اهمیت آن همچنان پابرجاست. تقویت مهارت ریدینگ (Reading) و درک مطلب (Comprehension) هم در کار و محیط‌های آکادمیک بسیار به درد شما می‌خورد و هم در صورتی که بخواهید از مطالعه یک درک مطلب (Reading Comprehension) در جنبه‌های فراوانی از زندگی اهمیت فراوانی دارد، از جمله:

  • خواندن، فهمیدن و تحلیل کردن متن‌ها در کلاس زبان انگلیسی
  • خواندن و فهمیدن متن‌های درسی دیگر چه مربوط به تاریخ باشند، چه ریاضی و چه علوم
  • خواندن و درک فرم نوشتاری اتفاقات، مثل اخبار در روزنامه‌ها یا اینترنت
  • درست فهمیدن فرم‌های نوشتاری محتوای مربوط به محیط کار مثل گزارش‌ها، یادداشت‌ها و تحلیل‌ها
  • لذت بردن از ادبیات انگلیسی در اوقات فراغت.

امیدواریم با دانستن این مطالب و دریافت این کتاب ریدینگ انگلیسی و سایر کتاب های ریدینگ موجود در سایت بتوانید مهارت درک مطلب و ریدینگ خود را به طرز مطلوبی بهبود بخشیده و افزایش دهید.

دانلود کتاب مهارت های ریدینگ و رایتینگ زبان انگلیسی Reading Writing Skills

دانلود کتاب مهارت های ریدینگ و رایتینگ زبان انگلیسی Reading Writing Skills
دانلود کتاب مهارت های ریدینگ و رایتینگ زبان انگلیسی Reading Writing Skills

دانلود کتاب آموزش مهارت ها و استراتژی های ریدینگ زبان انگلیسی | Mindscapes

در کتاب حاضر به بررسی استراتژی ها و مهارت های مهم ریدینگ و خواندن متون زبان انگلیسی پرداخته شده است. کتاب MindScapes: Critical Reading Skills and Strategies سعی دارد با ارایه راهکارها و معرفی مهارت ها و استراتژی هایی به کمک آن دسته از زبان آموزانی بیاید که در خواندن متون انگلیسی و درک مفاهیم آن مبتدی بوده و دارای مشکل می باشند.

این کتاب قطور ۶۵۰ صفحه ای شامل ۴ بخش و ۸ فصل می باشد که در این فصول به مباحثی همچون درک ساختار متون انگلیسی، درک هدف اصلی متن به صورت صریح و ضمنی، درک علایم و علامت گذاری و یادداشت برداری از متن، خواندن نقادانه متن و … وجود دارد. در ادامه بیشتر با این کتاب آشنا می شویم.

  دانلود کتاب سلکت ریدینگ Select Readings (تمامی سطوح)

:English Description

This comprehensive college reading preparatory text will help your students learn to read and process information the way their brains can best learn and memorize it.

Christine Carter has developed a powerful approach to building reading skills that is based on the latest research in brain-based learning: when students recognize the structure and organization of information, they maximize their learning power.

کتاب مهارت های ضروری ریدینگ انگلیسی | Mindscapes Critical Reading Skills and Strategies
کتاب مهارت های ضروری ریدینگ انگلیسی | Mindscapes Critical Reading Skills and Strategies

This focus on text structure provides a scaffold onto which developmental-level readers can apply new knowledge. Information is presented in a carefully crafted sequence that serves to build upon prior knowledge and expand understanding of skills and strategies in a recursive manner.

To help students improve their performance in all of their college courses, each chapter of this book helps them develop practical study skills, vocabulary skills, and strategies for reading the types of material they find in their textbooks.

:Features

– The text”s unique chapter organization is built on a framework of brain-based learning.

– Themes applied to each chapter act as a way to build prior knowledge.

– Varied practice throughout the book includes the Thinking It Through feature, which models a newly learned skill so that students can see and practice in a non-threatening environment. The On Your Own feature then challenges students to apply the skill without guidance.

– Applications at the end of each chapter provide marginal support and prompt students to practice all the different skills learned in the chapter. To hold students” interest, and to prepare them for the variation they will encounter in their college courses, no two Applications have the same apparatus.

دانلود کتاب درک مطلب انگلیسی Junior Comprehension 1,2,3

دانلود کتاب درک مطلب انگلیسی Juinior Comprehension در سه جلد به صورت PDF عنوان مطلبی است که اکنون به بررسی آن می پردازیم. این سری سه جلدی دارای سه سطح مبتدی و متوسط و پیشرفته بوده و به تقویت ریدینگ زبان انگلیسی زبان آموزان کمک شایانی می کند. در ادامه بیشتر با این سری سه جلدی از کتاب های ریدینگ زبان انگلیسی Junior Comprehension آشنا می شویم. با ما همراه باشید.

کتاب های درک مطلب Junior Comprehension

در این مطلب سری کتاب های درک مطلب سه گانه Junior Comprehension را خدمت شما لینگومنان گرامی معرفی می نماییم. این سری کتاب ها منبع بسیار مناسبی برای تقویت مهارت ریدینگ و درک مطلب زبان انگلیسی است. کتاب های درک مطلب انگلیسی Junior Comprehension در سه سطح توسط انتشارات لانگمن تهیه و منتشر شده است. افرادی که قصد شروع یادگیری زبان انگلیسی از پایه را دارند این سری کتاب ها می توانند کمک بزرگی به این اشخاص بنماید.

دانلود کتاب درک مطلب انگلیسی

همواره درک مطلب انگلیسی یکی از اساسی ترین و مهمترین مهارت ها در یادگیری زبان انگلیسی بوده است. همانطور که می دانیم مبحث درک مطلب و خواندن متن یکی از پایه ای ترین مباحث یادگیری هر زبانی است. زبان انگلیسی نیز از این قاعده مستثنا نیست. در زبان انگلیسی نیز خواندن متون و درک مطلب بخش بزرگی از دانش زبانی زبان آموز را در بر می گیرد.

دانلود کتاب درک مطلب انگلیسی Junior Comprehension 1,2,3
دانلود کتاب درک مطلب انگلیسی Junior Comprehension 1,2,3

خواند متون ریدینگ به زبان آموز این امکان را می دهد که لغات، گرامر، افعال دو کلمه ای (Phrasal Verbs) و جمله بندی صحیح و گاها ضرب المثل ها را هم به طور همزمان یاد بگیرد. حتی در موارد بسیاری خواندن متون ریدینگ به بهبود مهارت نگارش زبان و رایتینگ نیز منجر می شود. به این ترتیب که زبان آموز با آشنایی با جمله بندی صحیح و اصطلاحا Syntax جملات در زبان می تواند همان نحو و سینتکس را در مباحث رایتینگ نیز به کار ببندد.

Junior Comprehension

A graded series of illustrated reading comprehension books for young learners. Rich in vocabulary and language development, it features high-interest readings to motivate and entertain students.

  دانلود کتاب سلکت ریدینگ Select Readings (تمامی سطوح)

– Pre-reading tasks introduce students to the unit topic.
– Comprehension tasks check general and detailed understanding.
– Includes step-by-step teacher’s notes and answer key.

دانلود کتاب ریدینگ انگلیسی | Reading Comprehension Boosters

در این مطلب به معرفی و دانلود کتاب ریدینگ زبان انگلیسی Reading Comprehension Boosters می پردازیم. این کتاب تلاش دارد تا با ارایه یک مجموعه ریدینگ های انگلیسی به بهبود مهارت درک مطلب و به اصطلاح Comprehension زبان آموز کمک نماید. در این کتاب همانطور که از روی جلدش نیز مشخص است، نگارنده ۱۰۰ درس آماده درک مطلب انگلیسی برای این منظور تدوین نموده است.

دانلود کتاب ریدینگ انگلیسی Reading Comprehension Boosters

درجه سختی این کتاب از ۵، ۳ می باشد. این بدان معنی است که کتاب مذکور برای افرادی با دانش زبانی متوسط به بالا کارایی خواهد داشت. پس اگر شما بسیار مبتدی هستید این کتاب چندان مناسب شما نمی باشد. در عوض افرادی که سطح مبتدی را پشت سر نهاده و سعی در تقویت مهارت درک مطلب خود دارند، می توانند از این کتاب به خوبی بهره مند گردند.

Reading Comprehension Boosters

Reading Comprehension Boosters features 100 high-interest readings and activities designed to help students improve their comprehension and response skills. Classroom-tested lessons include brief reading selections followed by constructed response and multiple-choice questions and thinking and writing activities. Reading Comprehension Boosters is flexible and can be used as a core or supplemental program, as test prep, or for intervention with individual students or groups.

دانلود کتاب ریدینگ انگلیسی | Reading Comprehension Boosters
دانلود کتاب ریدینگ انگلیسی | Reading Comprehension Boosters

Lessons include easily reproduced worksheets grouped within six thematic units. Each unit builds background knowledge and focuses on an important aspect of comprehension: 1) comprehending main ideas and details and visualizing; 2) summarizing; 3) inferring, predicting, and concluding; 4) understanding facts versus opinions; 5) comparing and contrasting; and 6) review and application. These units gradually build in level of challenge so that students gain proficiency and confidence as they move along. Each unit includes a teacher section that offers extensive guidance on how to introduce the lessons to students and support them in their development of essential reading and responding skills.

Praise for Reading Comprehension Boosters

“Reading Comprehension Boosters is exactly what struggling readers need to improve their comprehension. The best part: the texts for each task are included―saving teachers countless hours of hunting for high-interest short passages. Teachers will love this resource!” ―Nancy Boyles, professor of reading, Southern Connecticut State University, and Independent Literacy Consultant

“Reading Comprehension Boosters provides teachers with critical comprehension strategies that all students need to know. The lessons are well-organized for the teachers, as well as interesting and motivating for the students. This book is an incredible resource for all classrooms.”―Jennifer Brodeur, reading specialist, Old Saybrook, Connecticut

“This book performs the real service of guiding teachers in developing a step-by-step approach to teaching students strategies for improved comprehension.” ―Irene W. Gaskins, founder and head of school emerita, Benchmark School, Media, Pennsylvania

دانلود کتاب ریدینگ زبان انگلیسی | Advanced Reading Power

کتاب آموزش ریدینگ زبان انگلیسی پیشرفته Advanced Reading Power یکی از بهترین کتاب ها در حوزه‌ی تقویت مهارت Reading و خواندن و درک مطلب در زبان انگلیسی است. با این کتاب می توانید سطح مهارت خواندن و درک مطلب انگلیسی خود را به طرز چشم گیری افزایش دهید.

کتاب ریدینگ زبان انگلیسی Advanced Reading Power

همانطور که می دانید مهارت خواندن یکی از مهارت های اساسی و پایه برای یک زبان آموز می باشد. حال چه این زبان آموز مبتدی باشد و چه حرفه ای خواند و درک مطلب انگلیسی برای وی لازم و ضروری است. این موضوع در جوامعی مثل جامعه ما که در آن زبان انگلیسی به عنوان Foreign Language یا همان زبان خارجی شناخته می شود، اهمیت دو چندان می یابد.

  دانلود کتاب سلکت ریدینگ Select Readings (تمامی سطوح)

Advanced Reading Power

Since this book is different from other reading textbooks, it must be used in a different way. Advanced Reading Power is divided into four parts. Instead of working on one part at a time, as you would in most books, you should work regularly on all four parts of the book.

Part 1: Extensive Reading. The more you read, the better you read. In Part 1, you will have an opportunity to develop the habit of reading extensively—that is, reading many books that you choose for yourself. This will help improve your reading fluency, increase your comprehension and expand your vocabulary.

دانلود کتاب ریدینگ زبان انگلیسی | Advanced Reading Power
دانلود کتاب ریدینگ زبان انگلیسی | Advanced Reading Power

Part 2: Vocabulary Building. Research has shown that a strong vocabulary is an essential aspect of reading ability. In this part, you will develop strategies for expanding your knowledge of vocabulary, particularly words used often in academic texts.

Part 3: Comprehension Skills. Reading is a complex activity that involves a wide variety of skills. Your ability to understand and remember what you read depends in large part on your ability to apply these skills to your reading. Each unit in Part 3 focuses on an essential reading skill for you to explore and practice. In the Focus on Vocabulary section at the end of each skills unit, you will also have the opportunity to learn some of the academic words from the unit.

Part 4: Reading Faster. Reading rate (speed) is a crucial factor in academic performance, but one that is often overlooked. Reading faster allows you to save time on reading assignments. It also makes reading more enjoyable so you are likely to read more, and it leads to better comprehension. In this part of the book, you will work on improving your reading rate.

دانلود کتاب های ریدینگ زبان انگلیسی آکسفورد | Oxford Reading

در این مطلب به معرفی سری کتاب های ریدینگ زبان انگلیسی آکسفورد در سه سطح المنتری، اینترمدیت و ادونس می پردازیم.

سطوح کتاب ریدینگ زبان انگلیسی آکسفورد Oxford Reading

کتاب ریدینگ انگلیسی آکسفورد سطح مبتدی با نام Reading Elementary مخصوص افراد مبتدی و زبان آموزانی است که به تازگی شروع به یادگیری زبان انگلیسی کرده و قصد دارند از ابتدا شروع کنند. این کتاب برای این طیف افراد بسیار کاربردی و مفید است. در کتاب Reading های ساده ای برای آماده سازی زبان آموزان مبتدی برای متون درک مطلب مشکل تر و پیچیده تر در زبان انگلیسی تدوین شده است. در ادامه با سطوح دیگر این مجموعه ارزشمند آموزشی آشنا خواهیم شد.

کتاب درک مطلب زبان انگلیسی Reading Intermediate یک سطح بالاتر از کتاب Reading Elementary است که بالاتر معرفی شد. در این کتاب نیز کماکان با یک مجموعه متون خواندن و درک مطلب مواجه هستیم. در این سری متون درک مطلب (Reading) به طور طبیعی کمی مشکل تر از سطح Elementary آن می باشند. این کتاب مخصوص کسانی تدوین شده که دوره‌ی مبتدی آن را مطالعه کرده و یا مهارت Reading شان در حد متوسط می باشد.

و در نهایت می رسیم به سطح سوم و پیشرفته این سری با نام Reading Advanced. این سطح آخرین سطح از این مجموعه بوده و مخصوص زبان آموزان سطح پیشرفته و همچنین عزیزانی است که دو سطح قبلی را پشت سر نهاده اند. در این کتاب نیز همانند کتب قبلی با یک سری متون ریدینگ مواجه هستیم و البته طبیعتا سخت تر از دو سطح پیشین. در کل در این مجموعه سعی شده به صورت سطح به سطح مهارت درک مطلب و ریدینگ زبان آموزان تقویت شود.

در پایان می توانید این مجموعه ارزشمند را از لینگومن به رایگان دریافت نمایید. همیشه سعی ما بر این بوده که بهترین کتب را از معتبرترین مراجع علمی جهان گردآوری و تقدیم حضورتان کنیم. امیدواریم این سری کتاب ها نیز مورد توجه واقع شود.

ادامه مطلب