دانلود کتاب روش تدریس کودکان | ۱۰۰ Ideas for Teaching Literacy

دانلود کتاب روش تدریس کودکان | ۱۰۰ Ideas for Teaching Literacy

100 ایده روش تدریس کودکان یا Ideas for Teaching Literacy 100 نام کتابی است که هم اکنون قصد معرفی آن را داریم. در این کتاب همانطور که از نامش بر می آید نگارنده به 100 ایده ای اشاره داشته که می توان با استفاده از آنها به آموزش موثرتر و اصولی سواد به کودکان پرداخت. در ادامه بیشتر در این مورد صحبت خواهیم کرد.

روش تدریس کودکان

نحوه آموزش خواندن و نوشتن (به طور کلی سواد) به کودکان یکی از مهم ترین فاکتورهای پیشرفت یک کشور و نظام آموزشی آن کشور می باشد. هر چقدر روش های تدریس به کودکان مدرن تر و بهینه تر باشند، طبیعتا سطح دانش و یادگیری و مهم تر از آن، علاقه به یادگیری در کودکان افزایش خواهد یافت. و از این نقطه است که مسیر کودک و تعیین سرنوشت آینده وی رقم خواهد خورد. چنانکه اگر کودکی در دوران تحصیلش در مقطع ابتدایی با مشکلاتی مانند بی توجهی از جانب دبیر یا دوستان و همکلاسی ها، شیوه تدریس اشتباه دبیر، و یا تنبیه به اشکال مختلف روبرو شود به احتمال قوی در آینده با نتایج ضعیف در کارنامه و نهایتا ترک تحصیل روبرو خواهد بود!

کتاب ۱۰۰ ایده برای تدریس به کودکان

اما بحثی که در کتاب ۱۰۰ ایده برای تدریس خواندن و نوشتن به کودکان به آن پرداخته می شود، معرفی ۱۰۰ ایده ایست که به احتمال بسیار برای اکثر دبیران کارایی و تازگی خواهد داشت. متاسفانه در دوران تحصیل ابتدایی کشور ما زبان انگلیسی جایگاهی ندارد، وگرنه این کتاب منبع بسیار مناسبی برای دبیران ابتدایی زبان انگلیسی مان می شد. ولی دبیرانی که زبان انگلیسی شان خوب است، می توانند از این کتاب استفاده کرده و در کلاس های خود از روش های مورد بحث آن سود جویند.

  دانلود کتاب روش تدریس گرامر زبان انگلیسی | How to Teach Grammar

کاربرد دیگر این کتاب برای دبیران آموزشگاههای آزاد زبان انگلیسی در کشور است که شاید بیشتر برای این قشر از دبیران کتاب مناسبی باشد. این دبیران می توانند به خوبی از این کتاب بهره برده و شیوه های تدریس آن را در کلاسشان برای زبان آموزان نوآموز به کار گیرند.

ادامه مطلب

دانلود