دانلود دیکشنری تخصصی مکانیک انگلیسی به فارسی (PDF)

دانلود دیکشنری تخصصی مکانیک | Dictionary of Mechanics

دانلود دیکشنری تخصصی مهندسی مکانیک که در این مطلب بدان می پردازیم، حاوی لغات تخصصی مهندسی مکانیک pdf می باشد. نحوه مرتب سازی لغات و اصطلاحات این دیکشنری به صورت الفبایی بوده و از انگلیسی به فارسی است. دیکشنری زبان تخصصی مکانیک بیشتر مختص کسانی تهیه شده که قصد ترجمه متون تخصصی مکانیک را دارند.

دیکشنری تخصصی مکانیک

هر رشته ای زبان تخصصی خاص خود را دارد، رشته مهندسی مکانیک نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای یادگیری زبان تخصصی هر رشته ای باید ابتدا لغات تخصصی آن رشته را فراگرفت. دیکشنری های زبان تخصصی این کار را تا حدودی برای دانشجویان، اساتید و علاقمندان به آن رشته ساده تر و سریعتر نموده است. مخصوصا برای مترجمان تخصصی رشته های دانشگاهی، داشتن دیکشنری زبان تخصصی آن رشته یکی از ضروریات و ابزارهای اساسی است.

علوم مهندسی و به ویژه علم مکانیک که می توان آن را شاخه ای از علم فیزیک نامید یکی از علوم پایه و تاثیر گذار در میان رشته های فنی و مهندسی می باشد. ضرورت دانستن و آگاهی از علم روز برای مهندسان این رشته امری است بسیار ضروری و انکار ناپذیر. مهندسانی که قصد ارتقای دانش خود در رشته تخصصی خود را دارند همواره باید آخرین مقالات و به روزترین منابع را در رشته تخصصی خود مطالعه نمایند.

این منابع در اکثر موارد به زبان علم یعنی زبان انگلیسی می باشند. بنابراین یک مهندس متبحر در رشته خود بایستی حداقل در حد رشته خود به زبان انگلیسی آشنایی داشته و توانایی خواندن متون تخصصی رشته خود را داشته باشد. دیکشنری حاضر ابزاری است برای مهندسان مکانیک تا بتوانند گامی در جهت ارتقای دانش تخصصی خود برداشته و قادر به درک مطالب و مفاهیم به روز در مقالات تخصصی مهندسی مکانیک که نمونه بارز آن مقالات ISI ،ScienceDirect و نیز Elsevier است، باشند.

علاوه بر دیکشنری، شما لینگومنان عزیز می توانید بسته زبان تخصصی رشته مکانیک را هم از لینگومن تهیه فرمایید. این بسته، پکیج جامعی است که به آموزش مکالمه، لغات و اصطلاحات، ریدینگ و رایتینگ تخصصی رشته مکانیک می پردازد. این بسته حاوی سی دی های صوتی است که به زبان آموز کمک شایانی در یادگیری بخش لیسنینگ و درک نحوه تلفظ کلمات تخصصی رشته خود به زبان انگلیسی می کند. علاوه بر این پکیج زبان مکانیک دارای فایل های PDF کتاب معلم و کتاب دانش آموز نیز هست.

مکمل یادگیری

امیدوارم از مطلب بالا لذت برده و دیکشنری زبان تخصصی مکانیک رو دانلود کرده باشید. و اما برای یادگیری بیشتر زبان انگلیسی برای علوم مهندسی مکانیک پیشنهاد می کنم کتاب زبان تخصصی مکانیک و الکترونیک | English for Mechanics Electronics رو فراموش نکنین.

و اما نکته ای که در اینجا حائز اهمیت بسیاره و اغلب زبان آموزا ازش غافل می شن، عناصر مهم در یادگیری و به یادسپاری مطالب مورد مطالعه هست. این سه عنصر، تمرین، تکرار و نظم در یادگیری هستن. بر کسی پوشیده نیست که اگر این سه عنصر در هنگام مطالعه و یادگیری مورد غفلت زبان آموز یا در کل محصل ها قرار بگیره، بی شک تنها عایدیش، اتلاف زمان و هزینه برای یادگیری هست. پس هر مبحثی رو که می خوایم یاد بگیریم باید به این سه عنصر توجه ویژه ای داشته باشیم.

موارد آموخته شده رو تمرین کنیم، تمرین هامونو تکرار کنیم و از همه مهم تر در این دو موضوع نظم و ترتیب داشته باشیم. امیدوارم موارد گفته شده بتونه برای شما زبان آموزای عزیز مفید واقع شده و گامی در جهت بهبود دانش زبانی شما باشه. ما در لینگومن همیشه سعی می کنیم بهترین ها را برای شما به ارمغان بیاوریم.

هم اکنون می توانید واژه نامه تخصصی رشته مهندسی مکانیک را از لینگومن دریافت دارید.

ادامه مطلب

دانلود