دانلود کتاب آموزش نوشتن رزومه انگلیسی + 400 روزمه آماده

زمان مطالعه: 15 دقیقه
دانلود ۲۰۲ نمونه رزومه انگلیسی آماده | ۲۰۲ Great Resumes

در این مطلب کتاب ۲۰۲ نمونه رزومه انگلیسی در همه زمینه های کاری و تحصیلی را برای شما لینگومنان گرامی آماده کرده ایم. همانطور از کاور کتاب نیز مشخص است ۲۰۲ رزومه انگلیسی برای آنانی که قصد ارایه رزومه کاری، تحصیلی و … خود را برای اشتغال یا تحصیل در خارج از کشور دارند، آماده شده است. در ادامه به بررسی بیشتر بحث نوشتن رزومه و سبک و اصول آن می پردازیم.

نوشتن رزومه انگلیسی

در دهه های اخیر با گسترش فضای کسب و کار و نیز متقاضیان بسیار زیاد اشتغال بحث نوشتن رزومه و سبک و اصول آن بسیار مطرح شده است. امروزه تصاحب یک شغل به جز در موارد خاص به نحوه نگارش رزومه شخص درخواست کننده بستگی بسیاری دارد. روزانه شاید هزاران رزومه برای کارفرمایان و روسای شرکت ها ارسال می شود. اما آیا آنها همه این رزومه ها را به دقت و با حوصله کافی مطالعه می کنند؟ طبیعی است که خیر! حتی اگر ایشان بخواهند این کار را صورت دهند، کمبود وقت اجازه این کار را نمی دهد. پس چاره کار چیست؟

مدیران و کارفرمایان شرکت ها برای حل این مشکل روش های مختلفی دارند ولی رایج ترین روش ها بررسی اجمالی هر رزومه و طبقه بندی آنهاست. بدین صورت که مدیر و کارفرمای موردنظر ابتدا نگاهی اجمالی به تمام برگه های سوابق کاری انداخته و برحسب شکل ظاهری و تمیزی، دقت در نگارش و عدم قلم خورد، تطابق سوابق و مهارت های فرد مذکور با نیازهای شرکت و بسیاری موارد دیگر طبقه بندی می نمایند.

ممکن است شما شخصی با مهارت و استعداد زیاد باشید اما وقتی از شما درخواست رزومه نمودند، سوابق کاری و تحصیلی خود را به شکلی بنویسید که توجه کارفرما را جلب نکرده و وی شما را واجد شرایط تصدی آن شغل نمی بیند. خوب طبیعتا در چنین شرایطی جای شما را نفر بعدی و احتمالا ضعیفتر خواهد گرفت!

در این شرایط خواهید پرسید پس چه کار باید کرد؟ جواب سوال این است که سبک و شیوه صحیح نوشتن رزومه را باید یاد بگیرید. همانگونه که می دانیم کارفرمایان بیشتر از سی ثانیه روی رزومه های کاری و تحصیلی افراد وقت نمی گذارند. به همین علت رزومه ای که به اصطلاح چشمشان را نگیرد بلافاصله رد خواهد شد. پس باید رزومه خود را طوری بنویسید که در همان ۳۰ ثانیه توجه کارفرما را جلب کرده و شما را یکی از گزینه های مناسب برای تصدی شغل درخواستی تان قرار دهد.

دانلود ۲۰۲ نمونه رزومه انگلیسی آماده | ۲۰۲ Great Resumes
دانلود ۲۰۲ نمونه رزومه انگلیسی آماده | ۲۰۲ Great Resumes

کار نوشتن رزومه وقتی سخت تر می شود که بخواهیم آن را به زبانی به غیر از زبان مادریمان یعنی زبان انگلیسی بنویسیم! در این شرایط باید به تمامی اصطلاحات و سبک و سیاق نوشتن رزومه های انگلیسی آشنایی کافی داشته باشیم. در کتاب ۲۰۲ نمونه رزومه انگلیسی عالی نویسنده با آوردن نمونه های رزومه های انگلیسی از پیش آماده و موثر، کار افرادی را که خواهان نگارش رزومه انگلیسی هستند آسان نموده است. شما با داشتن این کتاب مجموعه نسبتا کاملی از نمونه رزومه های انگلیس در دست خواهید داشت که برای هر موقعیت و شغلی که درخواستش را دارید جوابگو خواهد بود. امیدواریم کتاب حاضر گرهی از گره های جوانان تحصیل کرده و جویای کار بگشاید.

هم اکنون امکان دانلود این کتاب ارزشمند 202 نمونه رزومه انگلیسی از لینگومن برای علاقمندان فراهم است.

دانلود کتاب 100 نمونه رزومه انگلیسی برای کار | ۱۰۰ Winning Resumes

کتاب 100 نمونه رزومه انگلیسی برای کار به انگلیسی 100 Winning Resumes for top Jobs حاوی 100 رزومه موفق کاری برای کسانی است که دنبال شغل و کار در کشورهای انگلیسی زبان می گردند. در ادامه بیشتر با این کتاب آشنا می شویم.

دانلود کتاب 100 نمونه رزومه انگلیسی برای کار | ۱۰۰ Winning Resumes
دانلود کتاب 100 نمونه رزومه انگلیسی برای کار | ۱۰۰ Winning Resumes

کتاب 100 نمونه رزومه انگلیسی برای کار

نگارش رزومه از جمله مواردی است که دانش آموختگان رشته های مختلف به دلایل مختلفی از جمله کار در خارج از کشور نیازمند انجام آن هستند. از این رو کتب مختلفی برای سهولت کار این افراد در لینگومن معرفی شده است. در این مطلب نیز کتاب دیگری از سری کتاب های راهنمای نوشتن رزومه انگلیسی پیش روی کاربران قرار می گیرد. در کتاب ۱۰۰ Winning Resumes همانگونه که از نامش نیز بر می آید ۱۰۰ نمونه رزومه انگلیسی استاندارد و جذاب برای افراد طالب شغل در خارج از کشور تهیه و تدوین شده است. نویسنده کتاب سعی داشته با ارایه این صد نمونه، که هر یک به منظور خاصی طراحی شده، به خوانندگان قالب کلی و الگوی تدوین رزومه های کاربردی و موثر را نشان دهد.

  دانلود کتاب آموزش خبرنویسی انگلیسی | Writing and Reporting News

نوشتن رزومه انگلیسی

رزومه نویسی و اصولا فن نوشتن روزمه چیزی نیست که هر کسی قادر به انجام آن باشد. ممکن است بگویید رزومه چیزی نیست جز بیوگرافی مختصر، دوره های گذرانده شده، مهارت های شخصی، سوابق کاری و اطلاعات شخصی، که نوشتنش نیز از عهده هر کسی بر می آید. در پاسخ به این گزاره باید عرض کنیم نگارش رزومه فنی است که اصول خاص به خود را می طلبد و این گونه نیست که شما یک ورق کاغذ برداشته و هر چه دلتان بخواهد یا آنچه به یاد می آورید را روی کاغذ جاری نمایید. اهمیت این موضوع زمانی بارزتر می شود که شما نیازمند نوشتن رزومه انگلیسی نیز باشید. در این صورت علاوه بر تسلط به فن نوشتن رزومه، تسلط بر زبان انگلیسی نیز از ملزومات امر است. در این مطلب به معرفی کتابی می پردازیم که با ۱۰۰ الگوی رزومه کاری عالی به کمک افرادی آمده که نیاز به نگارش رزومه انگلیسی دارند.

استفاده از نمونه رزومه انگلیسی

همانطور که مستحضرید رزومه هر شخص به گونه ای نمایانگر ویترین استعدادها، تجربیات و علوم و فنونی است که شخص نگارنده قصد دارد به کمک آنها متصدی شغل مورد نظر خود باشد. برای توضیح بیشتر فرض کنید مغازه ای ویترینش را به گونه ای چیده که چشم هر رهگذری که به آن می افتد در جلوی مغازه اندکی درنگ کرده و یا حتی گاهی آنقدر مجذوب کالای موجود در ویترین می شود که مبادرت به خرید آن می نماید.

حال رزومه کاری شما نیز باید این گونه باشد، به طور خلاصه باید مفید و مختصر هر آنچه در چنته دارید بدون اغراق، بزرگنمایی و دروغ، در برگه رزومه تان منعکس نمایید. گاها دیده شده که نگارندگان رزومه به دلایل مختلفی از جمله نیاز مبرم به شغل موردنظر اقدام به دروغ پردازی یا بیان مطالبی می نمایند که در عمل از عهده شان خارج است. نمونه اش در همین سایت خودمان چندین مورد از این رزومه ها از مترجمان مختلف دریافت داشته ام که به کل یا به جز با آنچه که در واقعیت توان انجامش را دارند مغایرت دارد. مترجم محترم رزومه را می فرستد، پس از بررسی رزومه و هماهنگی با ایشان متن ترجمه آزمایشی برایشان ارسال می شود، پس از چند روز مترجم محترم یا متن را به صورت کاملا ناشیانه ترجمه کرده و یا اینکه خبری از وی نمی شود!

خلاصه اینکه سرتان را درد نیاورم، در رزومه کاری تان خلاصه آن چیزی که هستید را مفید و مختصر بدون اغراق و دروغ بیان نمایید. فراموش نکنید که اکثر کارفرمایان روی هر رزومه بیشتر از یک دقیقه و نیم وقت نمی گذارند. شما باید کاری کنید که اولا رزومه تان در همان نگاه نخست (مثل همان مثال ویترین که در بالا ذکرش آمد) نظر کارفرما را جلب کرده و شما را در لیست منتظر بررسی بیشتر قرار دهد نه در لیست رد شده ها.

اکثر کارفرمایان وقتی به لیستی از پانصد ششصد رزومه نگاه می کنند در نگاه نخست تمیزی و خوش خطی و در نگاه دوم اطلاعات صحیح چشمشان را می گیرد. شما خود را در جایگاه کارفرما قرار دهید، آیا حاضرید رزومه ای را مطالعه کنید که پر از قلم خوردگی بوده و بدخط و ناخوانا نوشته شده باشد؟ و حتی بدتر از آن، در آن اغراق و بزرگنمایی شود؟ مسلما نه تنها شما، بلکه هیچ کارفرمای دیگری نیز این کار را نخواهد کرد. پس سعی کنید رزومه تان علاوه بر موارد فوق  خوش خط و خوانا نیز باشد.

  دانلود کتاب آموزش رمان نویسی انگلیسی | Writing a Novel and Getting Published

بدون هیچ گونه توضیح دیگری می رویم سراغ دریافت کتاب ۱۰۰ نمونه روزمه انگلیسی برای کار از لینگومن.

دانلود کتاب راهنمای نوشتن رزومه به زبان انگلیسی | The Quick Resume & Cover Letter Book

دانلود کتاب راهنمای نوشتن رزومه به زبان انگلیسی با نام The Quick Resume & Cover Letter Book را در اینجا خدمت شما زبان آموزان گرامی ارائه می کنیم. نوشتن رزومه (Resume) امروزه به مشغله فکری بسیاری از افرادی تبدیل شده که به دنبال کار در کشورهای خارجی و به خصوص انگلیسی زبان هستند.

کتاب راهنمای نوشتن رزومه به زبان انگلیسی

رزومه نویسی نه تنها کار ساده‌ای نیست، بلکه به جرات می توان آنرا کاری هنری و خلاقانه به شمار آورد. به چه جهت می گویم خلاقانه و هنری؟ به این دلیل که در یک فرایند جذب نیروی کار در هر شرکتی، شما تنها شخص مراجعه کننده به آن شرکت نیستید! آن شرکت صدها یا گاهی هزاران مراجعه کننده دارد که شاید مهارت و تجربه کاری خیلی‌هایشان بیشتر و بهتر از شما باشد. اما نا امید نباشید، برگ برنده‌ی شما چیز دیگری است.

تصور کنید که شما فرضا ۵ سال در حرفه‌ای فعالیت داشته اید و بیشترین تجربه و دانایی را در میان افراد مراجعه کننده به آن شرکت دارید. اما هنگام پذیرش که می شود نامی از شما برده نمی شود! تعجب نکنید اشکال کار جای دیگری است! بله درست متوجه شدید! شما رزومه کاری خود را به درستی تنظیم ننموده اید. هر چقدر هم که کاربلد و با تجربه باشید در نهایت این رزومه‌ی شماست که نشاندهنده‌ی سطح دانایی، تجربه و مهارت شما در شغل درخواستی تان را مشخص می کند.

The Quick Resume & Cover Letter Book

Amazon.com lists 1,500 books about writing resumes, a number that has more than doubled in the last several years. So you might ask why yet another is needed. The answer is that most resume books misrepresent themselves. They typically argue that the way to get a good job is to do the following:

1. Create an outstanding resume.

2. Put it in front of lots of people who have job openings.

دانلود کتاب راهنمای نوشتن رزومه به زبان انگلیسی | The Quick Resume & Cover Letter Book
دانلود کتاب نوشتن رزومه انگلیسی | The Quick Resume & Cover Letter Book

But, if you take that advice (which seems reasonable enough), you will probably be making a big mistake. The reason is that the logic is flawed. Those authors assume that you should conduct your job search in the traditional way by sending out lots of resumes to human resource (HR) offices, search firms, or hiring managers, in response to an available opening. And they assume that the resume, if it’s done well enough, will help you stand out from the pile of resumes that employers get. It all seems to make sense, but most of the labor market does not work this way anymore!

The fact is that most jobs are filled by people employers know before a job is ever advertised. For the relatively few jobs that are advertised (and the research indicates that only about 15 to 25 percent are), half of these jobs are filled by people who never read the ads.

So, if you believe that the way to get a job is to send in your resume for an available job opening or to post it on an Internet job board, you are missing out on most job opportunities. Sending your “dynamite” resume in the conventional way or over the Internet will cause you to miss about 75 percent of the jobs—the ones that are never advertised at all.

هم اکنون می توانید کتاب راهنمای نوشتن رزومه به زبان انگلیسی The Quick Resume & Cover Letter Book را از لینگومن دریافت دارید.

دانلود کتاب نحوه نوشتن رزومه انگلیسی Resume Magic

دانلود کتاب راهنمای نحوه نوشتن رزومه انگلیسی (Resume Magic) عنوان این مطلب از لینگومن است. این کتاب یکی از بهترین منابع آموزش نحوه نوشتن روزمه انگلیسی است. در ادامه بیشتر با این کتاب آشنا می شویم.

  دانلود کتاب نامه نگاری انگلیسی

کتاب راهنمای نحوه نوشتن رزومه انگلیسی

امروزه نوشتن رزومه یا سوابق کاری به یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی تبدیل شده که قصد مهاجرت و کار در کشورهای خارجی را دارند. همانطور که مستحضرید رزومه نویسی قواعد و فنون خاص خودش را دارد. لزوما هر رزومه ای رزومه‌ی استاندارد نیست و در ثانی رزومه باید به گونه ای تنظیم شده باشد که نظر کارفرمای مورد نظر را در نگاه اول برانگیخته و شما را به عنوان یکی از گزینه های اصلی برای شغل درخواستی برگزیند.

کتاب Resume Magic که امروز به معرفی آن می پردازیم دقیقا برای همین کار طراحی شده و به درد کسانی می خورد که قصد نوشتن رزومه حرفه ای و تجاری را دارند. بدون هیچ توضیح اضافی می رویم سراغ دانلود کتاب راهنمای نحوه نوشتن رزومه انگلیسی از لینگومن.

دانلود کتاب نحوه نوشتن رزومه انگلیسی Resume Magic
دانلود کتاب نحوه نوشتن رزومه انگلیسی Resume Magic

Resume Magic

Successful companies invest a great deal of time and talent in developing persuasive marketing brochures. It often takes a team of business strategists, graphic artists, and copywriters to come up with just the right piece that will capture the essence of the company, its products or services, and the features and benefits it offers…all with the aim of getting the consumer—you—to buy.

Successful job seekers also invest a great deal of time and talent in developing their marketing document, more commonly known as a résumé (pronounced reh-suh-may; the word is French for summary). A résumé also requires a careful blend of business strategy, artistry, and copywriting to capture the essence of who you are and to communicate the unique selling features that will differentiate you from your competition…all with the aim of getting the consumer—the employer—to “buy.”
Despite its French translation, a résumé is much, much more than a summary of whom you worked for and what you did. In my dictionary, I have added these four definitions to describe a résumé:

• An advertisement that reflects your personal brand and appeals to employers’ specific needs, such as the need to generate income, save money, or solve a problem.

• A formal business communication that indicates your command of vocabulary, grammar, and punctuation.

• A keyword index that represents your knowledge base, skill set, impressive “name brand” companies or universities, degrees, licensure, software experience, or affiliations.

• A unique art form that combines font-work, layout, and design principles to create definitive visual appeal.

In Résumé Magic, I take you step-by-step through the process of crafting this all-important, multidimensional marketing piece.

دانلود کتاب ۱۰۱ رزومه آماده انگلیسی فنی | Best Tech Resumes 101

کتاب ۱۰۱ رزومه آماده فنی انگلیسی (۱۰۱ Best Tech Resumes) یکی از بهترین منابع آموزش نوشتن رزومه فنی و رزومه های آماده می باشد.

رزومه آماده انگلیسی

در دنیای کنونی که رقابت بر سر تصاحب مشاغل پردرآمد و آینده دار غوغا می کند، یک چیز بسیار اهمیت دارد، و آن چیزی نیست جز مهارت معرفی خود! بله درست حدس زدید، حتی اگر ماهر ترین شخص در شغل درخواستی خود هم باشید، اگر نتوانید خود را به خوبی بشناسانید و به کارفرمای خود معرفی نمایید، از گردونه رقابت حذف خواهید شد! به همین سادگی!. پس چگونه خود را معرفی نماییم؟ یا بهتر بگویم چگونه خود را به بهترین شیوه بشناسانیم تا بخت اول تصاحب شغل مورد نظرمان شویم؟

دانلود کتاب ۱۰۱ رزومه آماده انگلیسی فنی | Best Tech Resumes 101
دانلود کتاب ۱۰۱ رزومه آماده انگلیسی فنی | Best Tech Resumes 101

راه حل آسان است! نوشتن رزومه! اما نه هر رزومه ای! روزانه هزاران رزومه در سازمانها و شرکت ها رد و بدل می شود اما فکر می کنید چند درصدشان موفق عمل کرده و نویسنده را به مرادش می رسانند؟ از این رو در این پست قصد داریم کتابی بسیار ارزشمند را خدمت شما کاربران گرامی معرفی نماییم که به احتمال بیش از ۹۰ درصد شما را به مقصودتان خواهد رساند! این کتاب حاوی ۱۰۱ رزومه عالی برای تصاحب مشاغل فنی می باشد که امیدواریم مورد توجه شما همراهان گرامی قرار بگیرد. هم اکنون می توانید از لینگومن اقدام به دانلود این کتاب ارزشمند نمایید.

ادامه مطلب