آموزش الفبای زبان روسی

آموزش الفبای زبان روسی

آموزش الفبای زبان روسی عنوان این مطلب از وبلاگ لینگومن است. الفبای زبان روسی دارای ۳۳ حرف می باشد. در این مطلب به طور کامل این حروف الفبای روسی را با هم فرا خواهیم گرفت. بدون شک شروع یادگیری هر زبانی با فراگیری حروف الفبای آن زبان است. در ادامه بیشتر با حروف الفبای زبان کشور روسیه آشنا شده و آن را با هم یاد می گیریم. با ما همراه باشید.

الفبای زبان روسی

زبان رسمی کشور روسیه، زبان روسی است. ولی ۲۷ زبان رسمی دیگر نیز در جمهوری‌ها و مناطق خودگردان این کشور وجود دارد. زبان روسی از زبان‌های زنده جهان است و بعد از زبان اسپانیولی و لاتین رتبه پنجم را دارد. روسیه ۲۱ جمهوری خودگردان دارد که بیشتر در جنوب باختر کشور (قفقاز شمالی) قرار دارند، که برخی از آن ها مانند داغستان، تا حدود ۲۰۰ سال پیش جزئی از جغرافیای ایران بوده‌اند. روسیه فرهنگ پرباری دارد و نویسندگان معروفی مانند تولستوی و داستایوفسکی روسی بوده‌اند.

روسیه (به روسی: Россия، واج‌نویسی: راسیا) با نام رسمی فدراسیون روسیه (Российская Федерация، راسیسکایا فدراتسیا) پهناورترین کشور جهان است که در شمال اوراسیا قرار دارد. این کشور در آسیای شمالی و اروپای خاوری واقع است و با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی؛ و نیز با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک مرز آبی دارد. روسیه با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد و با کشورهای پیرامون دریای برینگ، دریای ژاپن، دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک ارتباط دریایی دارد.

Russian Alphabet

Example Sound in Russian

Letter

Upper & Lower case

fatherAA a
boyBБ б
sound in vineVB в
in goGГ г
dog Д д
sound in yetyeE e
sound in yogurt yoЁ ё
sound in genrezhЖ ж
sound zebrazЗ з
sound in streeteeИ и
sound in yellowyЙ й
kit К к
sound in long LЛ л
monkey М м
sound in nosenН н
 longer sound held with tongue, like in onion ñ
open O o
in petpП п
 rolled r sound P р
sound in seesC c
tip T т
 sound in you or boot ouУ у
sound in foodfФ ф
sound like in German Bachsoft almost silent kX x
sound in sitstsЦ ц
sound in changechЧ ч
  Ш ш
sound in showshЩ щ
sometimes followed by ch sh
sound in sealeaЫ ы
sound in beteЭ э
sound in useuЮ ю
sound in yardyaЯ я

امیدواریم با این پست توانسته باشید الفبای زبان روسی را به خوبی فراگرفته باشید.

ادامه مطلب