دانلود دیکشنری اصطلاحات معماری به زبان انگلیسی PDF (4 جلد)

دانلود دیکشنری معماری PDF (+25.000 واژه و اصطلاح)

دانلود دیکشنری اصطلاحات معماری به زبان انگلیسی PDF. در این مطلب از لینگومن چهار عنوان کتاب دیکشنری تخصصی اصطلاحات رشته های عمران و معماری تقدیم می شود. علاقمندان، دانشجویان، مترجمان و اساتید رشته های عمران و معماری می توانند از این فرهنگ لغات معماری و عمران استفاده کافی و وافی را نمایند. در ادامه به معرفی این لغت نامه های ارزشمند خواهیم پرداخت و در انتهای مطلب لینک دانلود در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد.

دیکشنری اصطلاحات معماری به زبان انگلیسی PDF

معرفی دیکشنری معماری PDF به نام Dictionary of Architecture and Construction

این فرهنگ اصطلاحات و لغات تخصصی رشته مهندسی معماری و عمران که به صورت PDF در اختیار شما عزیزان به صورت رایگان قرار می گیرد، بالغ بر 25000 لغت و اصطلاح تخصصی رشته مهندسی معماری و عمران را پوشش می دهد.

در این دیکشنری معماری PDF نیز مانند دیکشنری عمران و معماری که در ادامه معرفی خواهد شد، به اصطلاحات و عبارات تخصصی رشته های معماری و عمران پرداخته شده است. این واژه نامه‌ی تخصصی هزار صفحه‌ای که تقریبا کامل‌ترین دیکشنری تک زبانه موجود در این مورد می باشد، مختص اساتید، مترجمان، پژوهشگران و دانشجویان این رشته ها می باشد.

برای مترجمان، در هر رشته ای، همیشه دیکشنری ها ابزارهای کمکی بسیار مفیدی بوده و هستند. یک مترجم هر چقدر هم زبده و کارآزموده باشد، بدون لغتنامه و دیکشنری تقریبا کاری از پیش نخواهد برد. از این رو دیکشنری ها نقشی اساسی در کیفیت و نیز سرعت ترجمه ایفا می کنند.

در این میان به روز بودن و جامعیت یک دیکشنری نیز بسیار مورد تاکید است. مترجمی که متون کنونی را ترجمه می کند ولی از دیکشنری ده سال پیش استفاده می کند به احتمال زیاد برخی اصطلاحات و لغات جدید را در دیکشنری مورد استفاده اش نخواهد یافت. همچنین یک دیکشنری باید جامع بوده و شامل تمامی مواردی باشد که در متون پژوهشی یک رشته علمی یا … مورد استفاده واقع می شود.

دیکشنری معماری PDF که هم اکنون معرف حضور شماست، دارای این دو ویژگی می باشد. بدین دلیل این دیکشنری را به تمامی مترجمان حرفه ای و کارکشته کشور تقدیم می کنیم. توجه شما را به توضیحات انگلیسی این لغتنامه ارزشمند جلب می کنیم:

Dictionary of Architecture and Construction

This Fourth Edition of the Dictionary of Architecture & Construction defines more terms in architecture and building construction than any other dictionary in the English language.

Because there have been significant changes, advances, and new developments in building materials and services, construction techniques, engineering practices, specifications writing, environmental concerns, community regulations, legal requirements, and other areas over the last decade, a total of 2500 new terms, as well as 100 new illustrations, have been added to this edition.

This coverage provides an up-to-date working tool for practicing professionals in the many fields and numerous trades related to architecture and construction, as well as an invaluable resource for conservationists, planners, architectural historians, and students.

The Dictionary is designed to be comprehensive in scope. Its range spans terms encountered in the practice of architecture from Classical to green, from traditional materials to the latest products, from precise definitions of architectural styles to the particulars of specifications writing.

Many of the new terms are associated with major expansions in the field of building services, including air-conditioning systems, electrical supply systems, gas supply services, illumination engineering, noise control engineering, vertical transportation systems, security services, and waste disposal, water supply, and fire protection systems.

Other definitions pertain to environmental concerns, conservation, building preservation, community regulations, and recent applications of the Americans with Disabilities Act. Equivalent values in Standard International units are given for U.S. Customary units.

دیکشنری تخصصی معماری و عمران (+20.000 مدخل)

معرفی دیکشنری تخصصی معماری و عمران Dictionary of Architecture and Building Construction

در دیکشنری تخصصی معماری و عمران Dictionary of Architecture and Building Construction همانند سایر دیکشنری ها، به بیان اصطلاحات، لغات و تعبیرات تخصصی رشته های معماری و عمران پرداخته شده است. این فرهنگ لغات و اصطلاحات رشته های عمران و معماری به صورت PDF در اختیار شما کاربران عزیز لینگومن می باشد.

دانلود دیکشنری تخصصی معماری و عمران

دانشجویان و اساتید این رشته ها می توانند از این دیکشنری به خوبی بهره برده و اطلاعات خود را به روز نمایند. البته این دیکشنری برای مترجمان تخصصی رشته های مذکور نیز بسیار کاربردی بوده و موثر می باشد.

این کتاب که به دست مؤلفانش طی یک دوره 15 ساله گردآوری شده است، فرهنگ نامه ای مصور از اصطلاحات و مفاهیم زبان انگلیسی مربوط به معماری و ساختمان است. در حالی که این کتاب در درجه اول برای استفاده حرفه ای و دانشگاهی در نظر گرفته شده است، اما منبعی ارزشمند برای دانشجویان و کسانی است که به این موضوعات علاقه مند هستند.

دانلود دیکشنری تخصصی معماری و عمران (+20.000 مدخل)
دانلود دیکشنری تخصصی معماری و عمران (+20.000 مدخل)

این فرهنگ لغت حاوی بیش از 20.000 مدخل است که به ترتیب حروف الفبا مرتب شده اند و هرکدام در صورت لزوم دارای تعریف مشخص، مترادف و اشاره به تصاویر و جداول هستند. بیش از 260 صفحه تصویری وجود دارد که براساس موضوعات و نقاشی های با کیفیت بالا تهیه شده اند و نویسندگان اختصاصا فقط برای این کتاب تهیه کرده اند.

این دیکشنری کاری است از ناشر معروف علمی، Elsevier .

Dictionary of Architecture and Building Construction

This book, which has been compiled by its authors over a 15 year period, is an illustrated dictionary of English language terms and concepts relating to architecture and building construction. While it is intended primarily for professional and academic use, it is also an invaluable resource for students and those otherwise interested in the subject.

The dictionary contains over 20,000 entries alphabetically arranged, each with a clear definition, synonyms and a reference to illustrations and tables, where applicable. There are over 260 illustrative plates arranged by subject, high-quality line drawings produced by the authors expressly for this book.

It encompasses all aspects of architecture and building construction from history and ornamentation to current modern technologies and professional project management, making it one of the most extensive and comprehensive books of its kind on the world market in terms of quality and content.

Content and layout

Subject areas covered by terminology can be roughly identified as follows:

• Building materials and methods: timber, metals, stone, plastics, ceramics, concrete, adhesives etc.
• Components and finishes: windows, doors, roofing, hardware
• Tools, trades and crafts, industrial production and fabrication
• Building construction and other technical aspects, building services, plumbing, acoustics
• Structural and civil engineering
• Landscape architecture
• Interior design, furnishing and decoration
• Town planning
• Traffic engineering: roads, bridges, traffic systems
• Building types (historical and contemporary)
• Conservation and restoration
• Architectural Styles
• History of architecture
• Ornamentation, art and sculpture
• Project management and professional practice: contract and site practice, regulations
• Basic concepts: units of measurement, chemical elements and compounds, perspective drawing

دیکشنری تخصصی معماری و عمران

دیکشنری ها در یادگیری لغات و اصطلاحات زبان تخصصی هر رشته ای می توانند کارساز باشند. امیدواریم این دیکشنری تخصصی معماری و عمران نیز بتواند برای زبان آموزانی که حوزه کاری شان عمران و معماری است مفید فایده بوده باشد. دیکشنری ها می توانند علاوه بر ایجاد درکی عمیقتر از واژگان و اصطلاحات تخصصی معماری و عمران در ترجمه متون تخصصی معماری و عمران نیز کمک شایانی به مترجم بنمایند. امیدواریم این واژه نامه بتواند گرهی از کار شما زبان آموزان عاشق عمران و معماری بگشاید. ضمنا در پایین نوشته چند پکیج کامل آموزش زبان تخصصی معماری و عمران هم اضافه شده که پیشنهاد می کنم آنها رو هم امتحان کنید.

هم اکنون امکان دانلود دیکشنری تخصصی عمران و معماری از لینگومن برایتان فراهم است. امید است این کتاب نیز مانند سایر کتب، مورد توجه شما زبان آموزان عزیز واقع شود.

دانلود دیکشنری تخصصی معماری تصویری (7000 لغت و اصطلاح)

معرفی و دانلود دیکشنری تخصصی معماری تصویری A Visual Dictionary of Architecture در این مطلب خدمت شما علاقمندان به رشته معماری تقدیم می گردد. این دیکشنری به صورت PDF در اختیار شما لینگومنان، مهندسین رشته معماری تقدیم می شود. این دیکشنری حاوی حدود 7000 لغت و اصطلاح کاربری رشته معماری است که به صورت تصویری توضیح داده شده اند.

دیکشنری تخصصی معماری تصویری

همانطور که از نام این دیکشنری نیز بر می آید، به صورت تصویری به بیان مفاهیم کاربردی در رشته معماری پرداخته است. درون دیکشنری  مفاهیم و معانی علم معماری در کنار تصاویر آنها آورده شده و با این روش کمک شایانی به یادگیری مفاهیم و اصطلاحات تخصصی معماری به صورت تصویری می نماید.

تصویری بودن این دیکشنری این مزیت را ایجاد می کند که به یاد سپاری اصطلاحات این علم بسیار آسان تر از حالت متنی و بدون عکس آن باشد. در ادامه دعوت می کنیم اگر علاقمند به رشته معماری هستید و یا دانشجو یا فارغ التحصیل یا استاد این رشته می باشید، حتما این دیکشنری را تهیه فرمایید.

A Visual Dictionary of Architecture

Presented in Francis D.K. Ching’s signature style, this long-awaited Second Edition of A Visual Dictionary of Architecture is a remarkable, one-of-a-kind compendium that combines textual definitions and hundreds of superb line drawings to illuminate a comprehensive body of essential terms in architecture, including important interrelationships between building components.

Grouped by themes, such as history, systems, structures, forms, construction, environmental issues, and behavior, all terms have their visual complement and can be readily accessed in a number of different ways.

دانلود دیکشنری تخصصی معماری تصویری
دانلود دیکشنری تخصصی معماری تصویری

Whether you’re an architect, interior designer, construction practitioner, or simply interested in the field of architecture, A Visual Dictionary of Architecture, Second Edition provides an authoritative source of information for tracking down an elusive word-and a delight for simple armchair browsing.

The classic, bestselling reference on architecture now revised and expanded! An essential one-volume reference of architectural topics using Francis D.K. Ching’s signature presentation. It is the only dictionary that provides concise, accurate definitions illustrated with finely detailed, hand-rendered drawings.

From Arch to Wood, every concept, technology, material and detail important to architects and designers are presented in Ching’s unique style.

* Combining text and drawing, each term is given a minimum double-page spread on large format trim size, so that the term can be comprehensively explored, graphically showing relations between concepts and sub-terms

* A comprehensive index permits the reader to locate any important word in the text.

* This long-awaited revision brings the latest concepts and technology of 21st century architecture, design and construction to this classic reference work It is sure to be by the side of and used by any serious architect or designer, students of architecture, interior designers, and those in construction.

Table of Contents

– Preface
– Architecture
– Arch
– Beam
– Brick
– Building
– Cable Structure
– Ceiling
– Ceramic
– Church
– Color
– Column
– Computer Graphics
– Concrete
– Construction
– Design
– Dome
– Door
– Drawing
– Electricity
– Elevator
– Fastening
– Fireplace
– Fire Safety
– Floor
– Force
– Fortification
– Foundation
– Frame
– Geometry
– Glass
– Hardware
– Heat
– History
– House
– Joinery
– Light
– Load
– Masonry
– Material
– Measure
– Membrane
– Metal
– Moisture Protection
– Order
– Ornament
– Paint
– Plaster
– Plastic
– Plate
– Plumbing
– Reinforced Concrete
– Roof
– Room
– Shell
– Sitework
– Soil
– Sound
– Stair
– Stone
– Structure
– Survey
– Sustainability
– Temple
– Theater
– Truss
– Vault
– Vision
– Wall
– Vision
– Wall
– Window
– Wood
– Index

امیدواریم از دیکشنری تخصصی معماری تصویری A Visual Dictionary of Architecture استفاده کافی را ببرید. استفاده از این دیکشنری برای مترجمان رشته معماری هم به عنوان ابزاری برای آشنایی و استفاده از لغات و اصطلاحات تخصصی زبان انگلیسی معماری در متون تخصصی این رشته می تواند کاربرد فراوانی داشته باشد.

همچنین علاوه بر مترجمان، دانشجویان رشته معماری نیز می توانند از این دیکشنری استفاده کرده و به صورت مصور به یادگیری اصطلاحات و واژگان به کار برده شده در رشته مهندسی معماری بپردازند. امیدواریم مورد توجه شما عزیزان واقع شده باشد.

دانلود دیکشنری تصویری مهندسی عمران و معماری

دانلود دیکشنری تصویری مهندسی عمران و معماری انگلیسی به انگلیسی Dictionary Of Landscape Architecture And Construction عنوان این مطلب لینگومن است. این کتاب تالیف Alan Jay Christensen بوده و کاری است که انتشارات McGraw Hill منتشر کرده است و هم این کتاب و هم آن موسسه از اعتبار خاصی برخوردارند. در ادامه بیشتر با این لغتنامه تخصصی عمران آشنا می شویم.

دیکشنری تصویری مهندسی عمران و معماری

این کتاب بیشتر برای دانشجویان عمران و معماری مفید است ولی دیگر علاقمندان و متخصصان نیز می توانند از آن بهره مند شوند. برای هر لغت تخصصی این رشته، توضیح مختصر و ساده ای ارائه می کند و برای کسانی که در این رشته ها از فقر واژگان انگلیسی رنج می برند بسیار مفید است.

در معرفی دیکشنری تصویری مهندسی عمران و معماری آمده است:

این کتاب نشان دهنده تحقیق و تجزیه و تحلیل گردآوری، ویرایش و نگاشته شده توسط نویسنده است. در این تلاش، اطلاعات زیر ممکن است برای درک بهتر این فرهنگ لغت برای کاربر مفید باشد:

1. کلماتی قابل استفاده در معماری منظر هستند اما معمولاً در این کار تعریف نمی شوند (به عنوان مثال آب).

2. در اکثر مدخل ها دارای چندین کلمه، کلمات به صورت جداگانه ذکر و تعریف نشده اند تا از افزونگی جلوگیری کرده و باعث صرفه جویی در فضا شوند (به عنوان مثال ضریب برش یا اتصال متقابل).

3- بسیاری از ورودی های کنگلومرا (ورودی های چند کلمه ای) که به عنوان کلمات جداگانه ذکر شده و تعریف می شوند و معنای داده شده هر کلمه را حفظ می کنند، در لیست ذکر نشده اند زیرا معنی آن با معنی هر کلمه تعریف شده (به عنوان مثال، سیستم آبیاری چمن) واضح است.

4- بسیاری از کلمات، مانند تعاریف اختصارات، معنای آشکار و جهانی دارند و تقریباً هیچ تغییری از منبع به منبع دیگر ندارند. این ها بدون زینت ضبط می شوند.

5- بسیاری از تعاریف کلمات از نقطه نظر معمار منظر اصلاح، ویرایش یا ضبط می شوند.

6- تعاریفی که برای صنعت چشم انداز کمتر قابل درک است ، یا تعاریفی که بر سلامتی ، ایمنی و رفاه مردم ، گیاهان یا موجودات دیگر تأثیر می گذارد، اغلب با بیش از یک تعریف ساده گسترش یافته و شرح داده می شوند.

دانلود دیکشنری تصویری مهندسی عمران و معماری
دانلود دیکشنری تصویری مهندسی عمران و معماری

7. به کلماتی با همان تعریف که معمولاً قابل جایگزینی هستند، تعاریف یکسانی داده می شود تا کاربر نیازی به مراجعه به کلمه دیگری قبل از بدست آوردن تعریفی نداشته باشد. با این حال، وقتی کلمات یا اصطلاحات قابل تعویض وجود داشته باشد که یکی از آنها قابل قبول تر از دیگری باشد، از اصطلاح یا کلمه کمتر رایج به کلمه یا اصطلاح رایج تری برای تعریف ارجاع داده می شود.

8- برخی تعاریف به تازگی و بدون هیچ مرجعی برای دستیابی به درک ثبت شده اند، اما در عوض بینش در صنعت چشم انداز و اصطلاحات تکامل یافته جدید یا نو این تعریف را ارائه می دهد (به عنوان مثال تنظیم سر).

9. تعاریف در این اثر ممکن است به زمان حساس باشند زیرا معنا با گذشت زمان تغییر می کنند و همچنین ممکن است بسته به شرایط متفاوت باشند. در تهیه بهترین اطلاعات قطعی در دسترس، درک و تحقیق شده توسط نویسنده در زمان نوشتن مقاله، اهتمام شده است. این سند لیست قانونی یا الزام آور تعاریفی را تشکیل نمی دهد.

در جای جای کتاب نیز عکس هایی مربوط به برخی کلمات به کار رفته که زیبایی این دیکشنری را دوچندان می کند. در ادامه امکان دانلود این کتاب ارزشمند را از لینگومن برای تمامی علاقمندان به زبان انگلیسی و رشته معماری فراهم آورده ایم.

Dictionary of Landscape Architecture and Construction

This publication represents research and analysis compiled, edited, and written by the author. In that effort, the following information may be helpful to the user for better understanding of this dictionary:

1. Words applicable to landscape architecture but most commonly understood are not defined within this work (i.e., water).

2. Most entries with multiple words do not have the words individually listed and defined so as to avoid redundancy and conserve space (i.e., crop coefficient, or cross connection).

3. Many conglomerate entries (multiple word entries) that are listed and defined as separate words and retain the given meaning of each word are not listed because the meaning is obvious with the meaning of each defined word (i.e., turf irrigation system).

4. Many words, such as definitions of abbreviations, have obvious and universal meaning with almost no variation from source to source. These are recorded without embellishment.

5. Many word definitions are modified, edited, or recorded from the standpoint of a landscape architect.

6. Definitions specific to the landscape industry that are less understood, or those affecting the health, safety, and welfare of people, plants, or other organisms are often expanded and expounded upon with more than a simple definition.

7. Words with the same definition that are commonly interchangeable are given identical definitions so that the user does not have to be referenced to another word before obtaining a definition. However, when there are interchangeable words or terms with one being more acceptable than the other, a reference is made from the less common term or word to the more common word or term for the definition.

8. Some definitions are newly recorded with no available references for gaining an understanding, but instead insight to the landscape industry and its evolving or new individualized jargon afforded the definition (i.e., setting heads).

9. The definitions in this work may be time-sensitive as meanings change over time and may also vary with circumstances. Care has been taken to provide the best definitive information available, understood, and researched by the author from his available sources at the time of writing. This document does not constitute a legal or binding list of definitions.

مکمل یادگیری دیکشنری معماری

در بخش پایین مطلب چند پکیج جامع آموزش زبان تخصصی معماری و عمران را نیز قرار داده ایم. امیدواریم این پکیج ها بتواند کمکی باشد برای مهندسین معماری و عمران تا بتوانند زبان تخصصی خود را بهبود بخشند و در رشته خود اطلاعاتشان را به روز نگه دارند.

دانستن زبان انگلیسی تخصصی برای رشته های فنی و مهندسی که امروزه با شتاب خیلی بیشتری در حال پیشرفت هستند امری است ضروری و اجتناب ناپذیر. لذا اگر مهندسی قصد دارد سرآمد رشته خود باشد و از آخرین تحولات حوزه عمران و معماری آگاهی یابد می بایست حتما زبان تخصصی خود را تقویت و بهبود دهد. چرا که به دلیل سرعت پیشرفت علوم مهندسی در سده اخیر امکان ترجمه متون و کتاب های جدید عملا کاری بی فایده است. چرا که تا کتاب بیاید و به بازار برسد مباحث آن کتاب از رده خارج می شوند! اینجاست که اهمیت و ضرورت دانستن زبان تخصصی آشکار می شود.

کتاب زبان تخصصی رشته معماری
کتاب زبان تخصصی رشته معماری

کتاب خودآموز جامع زبان تخصصی رشته معماری سعی داشته هر چهار مهارت ریدینگ، رایتینگ، اسپیکینگ و لیسنینگ را در محیط های معماری شرکت های معماری و نیز خواندن و نوشتن متون تخصصی معماری را به دانشجویان و علاقمندان به حوزه زبان معماری آموزش دهد. کتاب حاضر آموزش را از سطوح خیلی پایین شروع کرده و به تدریج بر سختی مطالب افزوده می شود. همچنین اساتید زبان تخصصی رشته معماری نیز می توانند از این کتاب به عنوان کتاب منبع این کلاس استفاده نمایند. از جمله خصوصیات این کتاب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

       
  • بدون نیاز به دانش زبانی بالا
  • امکان مطالعه به صورت خودآموز
  • دارای سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته
  • دارای متون معماری به زبان انگلیسی
  • دیکشنری کامل در انتهای هر کتاب (مجموعا 3 کتاب)
  • آموزش مکالمه در محیط های معماری
  • ویژه اساتید، دانشجویان و علاقمندان به رشته معماری
اطلاعات بیشتر و خرید

ادامه مطلب

دانلود