دانلود دیکشنری تخصصی داروسازی | Dictionary of Pharmaceutical Medicine

دانلود دیکشنری تخصصی داروسازی | Dictionary of Pharmaceutical Medicine

دانلود دیکشنری تخصصی داروسازی و علوم دارویی (Dictionary of Pharmaceutical Medicine) یکی از کاربردی ترین دیکشنری های موجود برای رشته داروسازی است. در این دیکشنری نیز مانند سایر دیکشنری های معرفی شده در سایت، به اصطلاحات و تعبیرات، لغات و واژگان و اختصارات علم داروسازی بر می خوریم. این دیکشنری بیشتر مختص دانشجویان رشته داروسازی و نیز مترجمان این رشته است. در ادامه بیشتر با این دیکشنری دارویی آشنای می شویم.

دیکشنری تخصصی داروسازی و علوم دارویی

همیشه تاکید ما در ترجمه متون انگلیسی تخصصی به فارسی حتی الامکان استفاده از دیکشنری های تک زبانه می باشد. زیرا این دیکشنری ها به طرز موثری در درک مفهوم اصطلاح یا لغت و واژه‌ی مدنظر به مترجم یاری می رسانند. گهگاهی استفاده از دیکشنری های دو زبانه به دلیل اینکه احتمال اصطلاح یا واژه‌ی به کار رفته در زبان مبدا در زبان مقصد موجود نمی باشد، مجبور به ارایه عبارتی نامتعارف و گاه خارج از حوزه معنایی کلمه مورد نظر می شود.

به همین دلیل توصیه ما در استفاده از دیکشنری ها بکارگیری دیکشنری های تک زبان و البته به روز در زمینه ترجمه متون علمی و تخصصی می باشد.

در مقدمه دیکشنری تخصصی داروسازی چنین می خوانیم

تکامل پزشکی دارویی، داروسازی بالینی و دارو درمانی طی چند سال اخیر منجر به ایجاد تعداد زیادی اصطلاحات جدید و اختصارات آنها شده است، در نتیجه پزشکان و داروسازان در مواجهه با این اصطلاحات احساس فقدان اطلاعات می کنند. این نیز به این دلیل است که هر آنچه در ارتباط با داروسازی است مبتنی بر دانش میان رشته ای است که توسط متخصصان در زمینه های بسیار متفاوت ارائه شده است.

  دانلود دیکشنری گرامر زبان انگلیسی آکسفورد | Oxford Dictionary of English Grammar

دیکشنری تخصصی داروسازی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است، زیرا تقریباً در مورد همه سوالات اطلاعات کوتاه و دقیق ارائه می دهد. آمار، داروسازی بالینی با شاخه های مختلف آن، مسائل مربوط به تحقیقات دارویی بالینی و دارو درمانی به این ترتیب بررسی می شوند. تعاریف اصطلاحات منفرد، البته وضعیت فعلی را منعکس می کند و باید به طور مستمر در مورد معنی آنها به روز شود.

از این رو این کتاب برای دانشجویان داروسازی و پزشکی و همچنین داروسازان و پزشکان به عنوان منبع اطلاعات سریع و قطعی مناسب است. بنابراین امیدوارم که این نشریه با موفقیت و تأیید گسترده روبرو شود.

هم اکنون بدون هیچگونه بجثی می رویم سراغ دانلود دیکشنری تخصصی داروسازی از لینگومن.

Dictionary of Pharmaceutical Medicine

The evolution of pharmaceutical medicine, clinical pharmacology and drug therapy has over the last few years led to the creation of a large number of new terms and their abbreviations with the result that physicians and pharmacists are at a loss when confronted with these terms. This is also due to the fact that everything connected with pharmaceutical medicine is based on interdisciplinary knowledge introduced by specialists in widely differing fields.

The present book is most welcome, as it gives short and precise information on nearly all questions. Statistics, clinical pharmacology with its different branches, issues of clinical drug investigation and pharmacotherapy as such are dealt with. Definitions of individual terms reflect, of course, the present state and will need to be continuously updated as to their meaning.

This book is therefore most suitable for students of pharmacy and medicine as well as pharmacists and physicians as a source of quick and conclusive information. I therefore hope that this publication will meet with success and widespread approval.

ادامه مطلب

دانلود