رنگ ها به انگلیسی با تلفظ + فیلم آموزشی

رنگ ها به انگلیسی + فیلم آموزشی

رنگ ها به انگلیسی با تلفظ عنوان این مطلب وبلاگ لینگومن است. در این مطلب به مبحث رنگها به انگلیسی و اسامی آنها پرداخته شده است. همچینن جدول رنگهای سرد و گرم در زبان انگلیسی نیز در ادامه تقدیم شده است. با هم به جدول رنگ ها به زبان انگلیسی نگاهی می اندازیم.

معنیرنگ
بژ
، نخودی
Beige
سیاه، مشکیBlack
آبیBlue
قهوه ایBrown
طلاییGold
سبزGreen
خاکستریGrey (Gray)
نیلیIndigo
نارنجیOrange
صورتیPink
ارغوانیPurple
قرمزRed
نقره ایSilver
زردYellow
بنفشViolet, Purple
سفیدWhite
کرمCream
آبی تیرهDark Blue
آبی روشنPale Blue, Light Blue
جدول اسامی رنگها به انگلیسی با معنی فارسی

رنگ های سرد و گرم در انگلیسی

رنگهای سرد و گرم در انگلیسی
رنگهای سرد و گرم در انگلیسی

همانطور که می دانیم رنگها در زندگی انسان بسیار تاثیر گذار و اثربخش هستند. هر رنگی معنی و مفهوم و انرژی خاص خود را چه منفی و چه مثبت به ما انتقال می دهد. بعضی رنگها پیام آور شادی و نشاط و انرژی مثبت هستند. بعضی از آنها برعکس حامل خبر و انرژی منفی بوده و بعضی دیگر نیز خنثی هستند.

در دنیای پیرامون ما تاکنون حدود شانزده میلیون رنگ شناسایی شده است. از این میان چشم انسان تنها قادر به دریافت و مشاهده چندین هزار از این رنگ ها در طیف رنگی است. در این بین رنگها را در دسته بندی دیگری بنام رنگهای اصلی وجود دارد که همه رنگهای دیگر در جهان از ترکیب این سه رنگ به وجود می آیند. این سه رنگ عبارتند از قرمز، سبز و آبی که در انگلیسی RGB یا Red، Green و Blue نامیده می شوند.

  تفاوت Say و Tell و Speak و Talk در انگلیسی با مثال و فیلم

در خصوص رنگهای اصلی در ویکیپدیا مقاله کوتاهی هست که با هم به مطالعه آن می پردازیم:

رنگ‌های اصلی یا رنگ‌های بنیادین (به انگلیسی: Primary colors) سه رنگی هستند که همهٔ دیگر رنگ‌ها را با ترکیب آن‌ها می‌توان به دست آورد. انتخاب سه رنگ به عنوان رنگ‌های اصلی، دلبخواه است و می توان به ترتیب ها و انواع مختلف سه رنگ اصلی داشت. در نظر داشته باشید که ادعای ساخت «تمام» رنگ‌های دیگر با هیچ سه رنگ واقعی امکان‌پذیر نیست و برای درست کردن چنین پایه‌ای باید از رنگ‌های موهومی استفاده کرد.

در متون مختلف آموزش هنر پایه و دیکشنری ها و انواع مراجع مختلف اینترنتی، مجموعه‌های مختلفی به نام سه رنگ اصلی شناخته می‌شوند. هیچ‌یک از این مجموعه‌ها که از رنگ‌های واقعی تشکیل شده‌اند، سه رنگ اصلی صحیح نیستند. معمولاً از سه رنگ سرخابی و آبی دریایی و سبز که که مدل سی‌ام‌وای‌کی نامیده می‌شود و یا آبی و قرمز و سبز که مدل رنگی آرجی‌بی نامیده می‌‌شود.

طبق مبانی رنگ‌ها، چرخه یا دایره رنگ به رنگ‌های گرم و سرد تقسیم شده‌است. رنگ‌های قرمز و زرد جزو رنگ‌های گرم، اما رنگ آبی و سبز از رنگ‌های سرد محسوب می‌شود. همین‌طور از ترکیب و قرمز، نارنجی و از ترکیب قرمز و آبی، بنفش ایجاد می‌شود؛ و از ترکیب رنگ آبی با سبز رنگ فیروزه ای و همچنین از ترکیب رنگ قرمز با سبز زرد پدید می‌آید. در واقع از کنار هم قرار گرفتن این ترکیب‌ها دایره رنگ ساخته می‌شود که در دایره رنگ، بسته به نزدیکی به رنگ اصلی و میزان ترکیب هر کدام از رنگ‌ها طیف متفاوتی ساخته می‌شود.

  مکالمه انگلیسی درباره تلفن و موبایل؛ 75+ لغت و اصطلاح پرکاربرد

لازم به ذکر است نورهای اصلی با رنگ های اصلی تفاوت عمده دارند.از ترکیب نورهای اصلی نور سفید و از ترکیب سه رنگ اصلی رنگ سیاه بدست خواهد آمد(در این مقاله برای راحتی درک موضوع از واژگان رنگ های اصلی به جای نورهای اصلی استفاده شده است).

فیلم آموزش رنگ ها در انگلیسی

امیدواریم از این مقاله بهره کافی را برده باشید. در آینده این مطلب به روز شده و رنگهای بیشتری به فهرست رنگها در زبان انگلیسی افزوده خواهد شد.

ادامه مطلب