لینگومن

رنگ ها به انگلیسی + فیلم آموزشی و تلفظ

رنگ ها به انگلیسی + فیلم آموزشی

رنگ ها به انگلیسی عنوان این مطلب وبلاگ لینگومن است. در این مطلب به مبحث رنگها به انگلیسی و اسامی آنها پرداخته شده است. همچینن جدول رنگهای سرد و گرم در زبان انگلیسی نیز در ادامه تقدیم شده است. با هم به جدول رنگ ها به زبان انگلیسی نگاهی می اندازیم.

اسامی رنگ ها به انگلیسی

معنی رنگ
بژ، نخودی Beige
سیاه، مشکی Black
آبی Blue
قهوه ای Brown
طلایی Gold
سبز Green
خاکستری Grey (Gray)
نیلی Indigo
نارنجی Orange
صورتی Pink
ارغوانی Purple
قرمز Red
نقره ای Silver
زرد Yellow
بنفش Violet, Purple
سفید White
کرم Cream
آبی تیره Dark Blue
آبی روشن Pale Blue, Light Blue

رنگ های سرد و گرم در انگلیسی

رنگهای سرد و گرم در انگلیسی

رنگهای سرد و گرم در انگلیسی

همانطور که می دانیم رنگها در زندگی انسان بسیار تاثیر گذار و اثربخش هستند. هر رنگی معنی و مفهوم و انرژی خاص خود را چه منفی و چه مثبت به ما انتقال می دهد. بعضی رنگها پیام آور شادی و نشاط و انرژی مثبت هستند. بعضی از آنها برعکس حامل خبر و انرژی منفی بوده و بعضی دیگر نیز خنثی هستند.

در دنیای پیرامون ما تاکنون حدود شانزده میلیون رنگ شناسایی شده است. از این میان چشم انسان تنها قادر به دریافت و مشاهده چندین هزار از این رنگ ها در طیف رنگی است. در این بین رنگها را در دسته بندی دیگری بنام رنگهای اصلی وجود دارد که همه رنگهای دیگر در جهان از ترکیب این سه رنگ به وجود می آیند. این سه رنگ عبارتند از قرمز، سبز و آبی که در انگلیسی RGB یا Red، Green و Blue نامیده می شوند.

در خصوص رنگهای اصلی در ویکیپدیا مقاله کوتاهی هست که با هم به مطالعه آن می پردازیم:

رنگ‌های اصلی یا رنگ‌های بنیادین (به انگلیسی: Primary colors) سه رنگی هستند که همهٔ دیگر رنگ‌ها را با ترکیب آن‌ها می‌توان به دست آورد. انتخاب سه رنگ به عنوان رنگ‌های اصلی، دلبخواه است و می توان به ترتیب ها و انواع مختلف سه رنگ اصلی داشت. در نظر داشته باشید که ادعای ساخت «تمام» رنگ‌های دیگر با هیچ سه رنگ واقعی امکان‌پذیر نیست و برای درست کردن چنین پایه‌ای باید از رنگ‌های موهومی استفاده کرد. در متون مختلف آموزش هنر پایه و دیکشنری ها و انواع مراجع مختلف اینترنتی، مجموعه‌های مختلفی به نام سه رنگ اصلی شناخته می‌شوند. هیچ‌یک از این مجموعه‌ها که از رنگ‌های واقعی تشکیل شده‌اند، سه رنگ اصلی صحیح نیستند. معمولاً از سه رنگ سرخابی و آبی دریایی و سبز که که مدل سی‌ام‌وای‌کی نامیده می‌شود و یا آبی و قرمز و سبز که مدل رنگی آرجی‌بی نامیده می‌‌شود.

طبق مبانی رنگ‌ها، چرخه یا دایره رنگ به رنگ‌های گرم و سرد تقسیم شده‌است. رنگ‌های قرمز و زرد جزو رنگ‌های گرم، اما رنگ آبی و سبز از رنگ‌های سرد محسوب می‌شود. همین‌طور از ترکیب و قرمز، نارنجی و از ترکیب قرمز و آبی، بنفش ایجاد می‌شود؛ و از ترکیب رنگ آبی با سبز رنگ فیروزه ای و همچنین از ترکیب رنگ قرمز با سبز زرد پدید می‌آید. در واقع از کنار هم قرار گرفتن این ترکیب‌ها دایره رنگ ساخته می‌شود که در دایره رنگ، بسته به نزدیکی به رنگ اصلی و میزان ترکیب هر کدام از رنگ‌ها طیف متفاوتی ساخته می‌شود.

لازم به ذکر است نورهای اصلی با رنگ های اصلی تفاوت عمده دارند.از ترکیب نورهای اصلی نور سفید و از ترکیب سه رنگ اصلی رنگ سیاه بدست خواهد آمد(در این مقاله برای راحتی درک موضوع از واژگان رنگ های اصلی به جای نورهای اصلی استفاده شده است).

فیلم آموزش رنگ ها در انگلیسی

 

امیدواریم از این مقاله بهره کافی را برده باشید. در آینده این مطلب به روز شده و رنگهای بیشتری به فهرست رنگها در زبان انگلیسی افزوده خواهد شد.

دیدگاه‌ها (0)

  • لینک دانلود فایل های رایگان در انتهای تمامی مطالب قرار دارد. با کلیک بر روی لیست باز شونده انتهای مطالب می توانید به لینک دانلود و اطلاعات فایل دسترسی داشته باشید. این فهرست معمولا با عبارت " لینک دانلود + توضیحات " یا عبارت "دانلود ..." شروع می شود.
  • پسورد تمامی فایل ها lingoman.ir یا langpro.ir و یا www.englishpro.ir با حروف کوچک می باشد.
  • لطفا از درج دیدگاه های غیر مرتبط با مطلب خودداری فرمایید.
  • فارسی تایپ کنید و برای سوال مجدد در صفحه از دکمه پاسخ دادن استفاده نمایید. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • قبل از ارسال کامنت حتما متن پست و نظرات سایر دوستان را بخوانید. نظرات اسپم و تکراری تایید نخواهند شد.
  • نظرات شما ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در این صورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  • دیدگاه ها بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهند شد.
  • لطفا انتقادات و پیشنهادات و همچنین درخواست های خود را از بخش های تماس با ما و چت آنلاین ارسال نمایید.